Resmen Göbek eritiyor

Yazı müjdeleyen bahar mevsimi kapımızı çaldı. Dolayısıyla her kadının kâbusu olan fazla kilolarda göze çarpmaya başlıyor.

Yazı müjdeleyen bahar mevsimi kapımızı çaldı. Dolayısıyla her kadının kâbusu olan fazla kilolarda göze çarpmaya başlıyor.

Özellikle göbek kısmınızda olan bölgesel yağlanmalardan şikâyetçiyseniz size vereceğimiz beslenme önerileriyle bu şikâyetinizden kurtulabilirsiniz.

İşte göbeğinizi eritmenize yardımcı olacak beslenme önerileri…

Kuşkonmaz 

Yoğurtta var olan probiyotikler aynı şekilde kuşkonmaz da da bulunmaktadır.  Kuşkonmaz aynı zamanda vücutta iyi bakterilerin üremesine yardımcı olarak, bağırsak sağlığı için tüm yararlı bakterileri içerir.  Dolayısıyla sindirim sisteminizin düzgün çalışmasını sağlar ve vücudunuzda biriken tüm gazın dışarıya atılmasına yardımcı olur.

Enginar 

Enginar karaciğer ve safra kesesini koruyan en önemli enzimleri içerir.  Safra üretimde artış olması hazımsızlığı önlemeye ve sindirim sistemini çalıştırmaya yardımcı olur.  Eğer detoks için bir yiyecek arıyorsanız enginar sizin için ideal olacaktır.

Daha Fazlası


1 6

Muz

Karın bölgesindeki şişkinlik hissi, tuz bakımından zengin gıdalar yenmesi sonucunda oluşur.  Eğer sık sık şişkinlik problemi yaşıyorsanız potasyum bakımından zengin beslenmelisiniz. Muz da potasyum açısından oldukça zengindir.  Ama muz sevmiyorsanız onun yerine patates de tüketebilirsiniz. Bu yiyecekler vücudunuzda oluşan tuz birikimini azaltacaktır.

Yoğurt

Bildiğiniz üzere yoğurtta zengin probiyotik içeriğine sahiptir. Öğünlerinize yoğurt ekleyerek sindirim sisteminizi hızlandırabilirsiniz.

Salatalık

Özellikle karın bölgesindeki yağlanmadan şikâyetçiyseniz sıvı içerikli sebze ve meyveler tüketmelisiniz. Bu besinler arasında salatalık en idealleridir.  Salatalığın hem kalorisi düşüktür hem de su ihtiyacınızın büyük bir bölümünü karşılar.  Aynı zamanda salatalık sindirim sisteminizin de hızlı çalışmasını sağlayacaktır.

Papaya

Papaya kabızlık ve sindirim sorunlarına birebirdir.  Papaya aynı zamanda vücudunuzda sağlıklı asidik bir ortam yaratarak, mide rahatsızlıklarınıza da iyi gelir.  Papaya meyvesini bulamazsanız papaya özü tabletlerini kullanabilirsiniz. Tabii öncelikle bir uzmana başvurmak şartıyla…

Kaynak haber7.com

Bunları da beğenebilirsin Yazarın diğer makaleleri