iOS 10 Problemleri Nasıl Çözülür?

Apple'ın çiçeği burnunda işletim sistemi iOS 10'un hatalarından dolayı şikayet eden kullanıcı sayısı da hayli fazla.

Apple’ın çiçeği burnunda işletim sistemi iOS 10‘un hatalarından dolayı şikayet eden kullanıcı sayısı da hayli fazla. Sizlere bu haberimizde iOS 10’daki çoğu hatayı nasıl çözeceğinizi anlatıyoruz.

Apple geçtiğimiz günlerde yeni işletim sistemininin final sürümünü kullanıcılarının beğenisine sundu.

Yaptığı halka açık beta sistemi ile oldukça fazla geribildirim alan Apple, bu sayede işletim sistemindeki hataları mümkün olduğunda aza indirmeyi başardı.

Fakat buna rağmen hala işletim sistemini kurarken dahi problem yaşayan kullanıcılar mevcut. Apple‘a gelen şikayetler üzerine, şirket tarafından kullanıcılarına temiz kurulum yöntemi önerildi.

Daha Fazlası


1 59

iOS 10 Temiz Kurulum Nasıl Yapılır?

Temiz kurulum yapmanın çeşitli yolları mevcut. En basit yöntemi ise telefonunuzun iCloud üzerinden veya iTunes üzerinden yedeğini aldıktan sonra, kablonuz aracılığı ile bilgisayarınıza bağlayın ve iTunes‘taki geri yükle butonuna basın.

iPhone’umu Bul özelliğini kapattığınız takdirde herhangi bir problem olmadan cihazınız iOS 10‘u baştan kurmaya başlayacak.

Kurulum bittikten sonra yedek yüklememeniz sizin açınızdan daha iyi olacaktır çünkü yedeğinizde iOS 9‘dan gelen kalıntılar kalmış olabilir ve yedeği geri yüklediğinizde problemleriniz tekrardan ortaya çıkabilir.

Apple tarafından da şiddetle önerilen bu yöntem, işletim sisteminin bilinen çoğu hatasının çözümü olarak kabul edilmiş durumda.

:: iOS 10’da herhangi bir problem yaşadınız mı?

SDN – ShiftDelete.Net

Bunları da beğenebilirsin Yazarın diğer makaleleri