Kredi kartı alırken dikkat edilmesi gerekenler

Daha Fazlası


1 44

Kredi kartı alıyorken dikkat edilmesi gerekenler

Kredi kartı alırken;Kredi kartı limiti gelir düzeyini öneme alarak belirlenmelidir. Kredi kartı alırken sözleşmede senelik üyelik ücretine yer verilip verilmediği ile yer verilmiş ise miktarı gözönünde bulundurularak seçim yapılmalıdır. Kredi kartı sözleşmesi okunmalı ve kredi limiti, senelik kart ücreti,asgari ödeme miktarı, kredi faizi gibi terimlerin ne anlama geldiğini bilmelidir.

Kredi kartı üyelik sözleşmesi en az 12 punto koyu kara harflerle düzenlenmeli ve bir nüshası tüketiciye verilmelidir. Kredi kartlarının internet içerisinde hukuka aykırı kullanımı, kartın internet ve telefon kullanımına kapatılması ile engellenebilir.
Kredi Kartı Kullanırken; Alışverişlerde kredi kartının pos makinelerinden yanınızda geçirilmesine lütfen özen gösterin Kredi kartı sliplerindeki tutar denetim edilmelidir. Kayıp/çalıntı durumunda vakit kaybetmeden bankaların müşteri merkezlerine kayıp/çalıntı bildirimi yapılmalıdır.

Çoğu kredi kartını veren banka aidat ücreti alır ve kart sahiplerinin’de en çok yakındığı olaydır,Ama ben artık bankalara aidat ödemek istemiyorum diyorsanız işte burada ön plana  Kuveyt Türk’ten yepyeni kredi kartı Sağlam Kart geliyor. Ürünün en önemli özelliği “aidat almayan ama aidat ödeyen bir kart” olması. İsterseniz biraz bahsedelim Kuveyt Türk’ün yeni kredi kartı sağlam kartt’an.

Öncelikle Sağlam kartın en güzel özelliği Sağlam Kart ile 100 TL ve üzeri her işlemi taksitlendirebilir, taksit sayısını istediğiniz gibi belirleyebilirsiniz buda biz tüketicilere sunulan güzel bir özellik.

Sağlam kartın özellikleri bitmedi devam ediyoruz.Sağlam Kart ile yaptığınız tüm taksitli ve taksitsiz harcamalardan %0,1 oranında Altın Puan kazanırsınız. Kazandığınız Altın Puan’larınız birikir ve 10 TL’ yi aştığı anda Altın Cari Hesabınıza aktarılır. Böylece ister altınlarınızı biriktirirsiniz, isterseniz gram altın olarak Kuveyt Türk şubelerinden altınlarınızı alabilirsiniz. Şöyle bir düşündüğümüzde her ay nerdeyse evimizin yarı ihtiyacını kredi kartıyla sağlıyoruz bu  kazanım ile gerçekten güzel puanlar toplayabilirsiniz. Bunun yanı sıra Asistans Hizmetleri ile mesala Aracınız ile yolda mı kaldınız, çilingire mi ihtiyacınız var Sağlam Kart  ile anında bunu çözebiliyorsunuz.

Bunları da beğenebilirsin Yazarın diğer makaleleri