Facebook’un yeni aracı, React Native projeleriyle herhangi bir OS’de hızlı bir şekilde başlamanıza yardımcı olur

Yeni bir mobil uygulama fikri ? Herhangi bir işletim sisteminde iOS ve Android projeleri için çalışan Facebook’daki yeni bir Reakt Anadili aracı kullanarak onu oluşturmayı düşünebilirsiniz .

Piyasaya sunulmasıyla birlikte oluşturun Yerli Uygulama (CRNA) tepki , iOS uygulamaları oluşturmak için Xcode hatta Mac gerekmez ve benzer Android Studio ve diğer bağımlılıklar Android yazılım oluşturmak için gerekli değildir. Bu, yerel kodu derlemeden CRNA’yı çalıştıran ve JavaScript’i kullanarak her iki mobil platformda yerel kullanıcı arabirimi bileşenlerini kontrol etmenizi sağlayan Expo (eski adıyla Exponent) ile mümkün kılınmıştır.

Buna ek olarak, kameralar, kişiler, haritalar ve Facebook kimlik doğrulaması gibi şeyler için API’lara da erişebileceksiniz. Ancak, yerel kodunuzu projenize eklemeniz gerekiyorsa kodu yerinden çıkarmalısınız ve ardından yapınıza Xcode veya Android Studio’da devam etmeniz gerekecektir.

Daha Fazlası


1 22

Başlamak için yapmanız gereken tek şey, bir proje oluşturmak ve Reakt Native paketleyiciyi başlatmak için birkaç komut satırı arayüzü talimatını kullanarak aracı yüklemektir. Ardından, mobil cihazınızdaki Expo Android veya iOS uygulamasını kullanarak otomatik olarak oluşturulan QR kodunu açın.

Buradaki düşünce, mobil uygulamaları Web uygulamalarında olduğu kadar basit bir şekilde oluşturup test etme sürecini yapmaktır. Facebook’un React JavaScript kütüphanesine aşina iseniz, CRNA bir sonraki projenizde olduğundan daha hızlı başlamanıza yardımcı olmalıdır.

CRNA hakkında daha fazla bilgi edinebilir ve bu GitHub deposundan aracı İndirebilirsiniz .

Bunları da beğenebilirsin Yazarın diğer makaleleri