Unutulmayan bir Ses Kalitesi İçin Vokal Anlatım ve El Hareketlerini Kullanma

Çoğu girişimci kendi adımlarını belirlediğinde, öncelikle söyleyecekleri sözcüklere odaklanırlar. Bu mantıklı görünüyor. Sonuçta, kelimeler olmadan mesajınızı iletemezsiniz.

Ama ortaya çıkıyor, sözler konuşmanızın en az önemli kısmı.

Çokça bildirilen bir araştırmaya göre, konuştuğunuz gerçek kelimeler, genel iletişiminizin sadece% 7’sini oluşturabilir. Diğer bileşenler, sesli ifadeniz (% 38) ve vücut diliniz (% 55). Sözlerinizi bir devrenin bileşenleri olarak düşünün – önemli bir amaca hizmet ederler, ancak bir güç kaynağına bağlayana ve enerjiyle enerji dalgalanmasına kadar temelde yararsızdırlar.

Bu yazıda, vokal anlatım ve el hareketleri kullanarak kelimeleriniz aracılığıyla enerji dalgalanmasının nasıl yapılacağını öğreneceksiniz.

Dinleyicilerinizi Her Sözünüzde Sıkıştıracak 6 Yol

1. Sesinizi ısıtın. Sesli ısınma, ses tellerinize akan kan almanın hızlı ve kolay bir yoludur ve sahneye çıktığınızda sesinizin pürüzsüz ve güçlü olduğundan emin olun. Burada, ses tonusu veya konuşma sunarken kullandığım mükemmel bir ses ısınması var (7: 42’ye atlayın). Şimdi bazen, ısınmak mümkün değildir. Bir asansör sahası genellikle tamamen beklenmedik (bu nedenle Jaime Sutton’un inanılmaz  sistemi onlara hazırlamak için kullanmanız gerekir ). Bununla birlikte, önceden planlanmış bir adımınız olduğunda herhangi bir ses telsizinin ısınması mümkün değildir.

Daha Fazlası


1 26

2. Yavaş konuşun. Konuşma yavaş yavaş güç ve güven taşır. Konularına hitap eden bir kral veya karar veren bir hakim gör. Konuşma hızınızı yavaşlatmak için bilinçli bir çaba sarf etmek, başta rahatsız olsa bile, konuşma alanınıza yetki verebilir.

3. Konuşmanız boyunca stratejik olarak duraklatın. Yavaşça konuşmak gibi duraklatma, sizi güçlü ve kompakt görmenizi sağlar ve önemli noktaları vurgulamanıza yardımcı olur. Duruşunuzu son ifadenizi cesur düşünün. Aslında, daha fazla yetki vermek istiyorsanız, cezanızın ortasında duraklatın. Bu, kesintiye uğramaktan korkmadığınızı gösterir; bu da, güçlü figürlerin karakteristik bir niteliğidir.

4. Konuşurken sesinizin tonunu değiştirin. Dinleyicilerinizin her kelimeye asılmasını istiyorsanız, konuşmanız boyunca ses tonunu çeşitli şekillerde değiştirmeniz gerekir. Konuşurken sesiniz yükselip düşmeli ve önemli ifadelerin sonunda her zaman düşüşe son vermelidir. Güçlü liderleri dinlerseniz, etkileyici cümlelerin sonunda sesinin seviyesini düşürdüklerini göreceksiniz.

5. Konuşma hızınızı değiştirin. Yavaş konuşmanın varsayılan olması gerektiği halde, tüm ritmini aynı ritmi koruyarak uyku moduna geçirmek istemezsiniz. Kitlenizin dikkatini sürdürebilmek için bazı bölümlerde hızlı konuşmayı ve başkalarına daha yavaş konuşmayı deneyin.

Bu ipuçlarını takip edin ve dinleyicileriniz ağzınızdaki her kelle ile çengeldir. Şimdi el hareketlerinin temelini ele alalım.

El İşaretlerini Kullanma Dinleyicileri Koltuklarının Kenarında Yerleştirme

1. Ellerinizi nispeten vücudunuza yakın tutun. Çok uzaktaysanız aşırı dramatik görünürsünüz.

2. Tüm hareketlerinizi bilinçli ve amaçlı yapın. Yine yavaş ve egemen bir kral düşünün.

3. Açıklık projesi için avuç içlerinizi çoğunlukla açık tutun. Bu sıcak ve dürüst görünmenize yardımcı olacaktır.

4. El hareketlerini önceden pürüzsüz ve doğal olduğundan emin olmak için uygulayın. Birkaç uygulama seansı el hareketlerini üst çentik arıyor olacak.

Etkili el hareketleri için harika bir kütüphane için Vanessa Van Edwards’dan Science of People adlı  bu makaleye bakın .

İşte aldın. Bir dahaki sefere adım attığınızda, dinleyicileri etkilemek ve etkilemek için ses tonusu ve el hareketleri arasındaki farka şaşıracaksınız. Bu ipuçlarını bir araya getirin ve bir sonraki adımınız şimdiye dek en iyi olabilir.

Bunları da beğenebilirsin Yazarın diğer makaleleri