Girişimciler ve Küçük İşletmeler İçin Şablonlar

Küçük işletmeleriniz için zamandan ve paradan tasarruf etmek söz konusu olduğunda, maliyetleri düşürmenin birçok farklı yolu ile karşılaştığınızda bunalım geçirmek kolaydır.

Bir yandan, harcamalarınızı azaltmak ve daha verimli çalışmak istiyorsanız; Ancak diğer taraftan, alt çizgiyi artırmak ve işinizi büyütmek istiyorsanız .

Burada çeşitli şablonlar önemli kararlar almanıza ve şirketinizin genel verimliliğini artırmanıza yardımcı olabilir. Zaman ve paradan tasarruf etmek için tüm küçük işletmeler için 12 şablona bir göz atalım.

1. Kurucular Eşitliği

Birçok işletmenin başında gelen en zor sorulardan biri, “Ortak kurucular arasında eşitliği nasıl paylaşacağız?” Neyse ki, bu ikilemi başarıyla çözen diğer girişimciler, şimdi kurtarmak için kullanabileceğiniz şablonlar yarattı. Zaman ve para. İşte Foundrs.com’dan biri .

2. İş Planı

Başka bir yıldırıcı ve çok zaman harcayan bir iş … iş planını yazıyor. Bu doküman, işletmenizin ürün tanımları ve tasarımları, satış ve pazarlama stratejileri, dağıtım planları ve finansal projeksiyonlar gibi her bir öğesiyle ilgili bilgi içerir. Ama nereden başlayacaksınız? Bir makalede paylaşılan bu on iş planı şablonunu daha iyi kontrol edin .

3. İş Planı Sunumu

Hayır, iş planı ile aynı şey değil. Ekibiniz, aylar olmasa da, aylarca olmasa da, haftasonu geçirecek olsa da, iş planına giren her ayrıntıyı anlamaya çalışırsa, potansiyel yatırımcılar, bu kadar çok zamana sahip değiller, çünkü her gün birçok farklı iş fikri uydular. Dikkatlerini ve paralarını almak için, toplantıda gösterilebilecek kısa ve iyi görünümlü bir sunum hazırlamak kesinlikle önemlidir. Başlamak için  SlideModel.com’dan bu şablonlara göz atın .

4. Hukuk

Tam yasal koruma elde etmek için bir avukata danışmak en iyisidir … her zaman! Bununla birlikte, yeni başlayan ve bir avukatı işe alacak paranız olmadığı halde, bir dizi form ve anlaşma sağlayacak bu yasal şablonlara göz atmak  isteyebilirsiniz.

5. Muhasebe

Kesinlikle, şirketinizin bütçesini Excel’de sıfırdan oluşturabilir veya bu şablonları kullanabilirsiniz. O zaman, muhasebe meselesi var; bu, özellikle vergi sezonu ile ilgili olduğunda, profesyonel bir muhasebeci veya işletme müdürünün üstesinden gelmenizi öneririz. Ancak, o zamana kadar tüm paranızı muhasebecilere harcamaktan kaçınmak için QuickBooks’tan şablon formlarıyla defter tutma işlemlerini mümkün olduğunca yapabilirsiniz.

6. Çizelgeleme

Daha Fazlası


1 26

Paranızı takip etmek kadar önemli olan zamanınızı planlamak ve takip etmektir. Bunu sizin yerinize yapacak bir insan kaynakları departmanınız veya proje yöneticiniz yoksa endişelenmeyin; Bunun için de şablonlar var.

Http://www.shutterstock.com/pic-197903273/stock-photo-group-of-multiethnic-designers-

7. Çalışan El Kitabı

Bu belge, şirket politikaları ve prosedürleri hakkında önemli bilgiler sağlar. İşiniz büyüdüğünde ve şirketin kültürünü ve hedeflerini açıklamak için artık yeni çalışanlarla bir araya gelecek vaktiniz olmayabilirse, bir çalışan el kitabı kullanışlı olabilir. Aynı oluşturmak için şablonlar da kullanışlı olabilir. Bu bir göz atın.

8. Web Sitesi Tasarımı

Bu noktada, her şirketin bir web sitesine ihtiyacı olduğu açıktır. Ayrıca, sıfırdan inşa etmek için geliştiricilere binlerce dolar ödemeniz gerekmediği açıktır. WordPress, Wix, Squarespace, Weebly veya Shopify gibi sitelerdeki şablonları kullanın.

9. Kartvizitler

İşletmenizi tanıtmak için en basit ancak güçlü araçlardan biri iş kartınız olacaktır. Kendiniz için tasarlamak, makul bir süre içinde yapılabilir. Bununla birlikte, tüm ekip için kartvizit tasarımı, sonsuza kadar sürebilir. İşte kısa sürede kartvizit şablonları oluşturmak için Shopify’tan bir araç .

10. Mal

Sonsuza kadar sürme söz konusuysa … piyasada seçebileceğiniz birçok farklı ürün seçeneği var. Sıfırdan her biri ile başlamak yerine, bu şablonları kullanmayı düşünebilirsiniz .

11. Sosyal Medya Pazarlaması

Pazarlama kampanyanız tam olarak gerçekleştiğinde, verimliliğini artırmak için her bir kampanyanın sonuçlarını kaydetmek ve analiz etmek isteyeceksiniz. HubSpot ve Hootsuite gibi şirketler, sosyal medya ölçümlerini tamamen yeni bir seviyeye ölçen ayrıntılı şablonlar sağlar.

12. Mektuplar

Sosyal medya devrimine rağmen, bazı durumlarda hala mektup yazmak zorunda kalacaksınız; Ve onları profesyonel gibi göstermek ondaki içerik kadar önemlidir. Size yardımcı olması için Microsoft Office’teki bu şablonlara göz atın  .

Bunları da beğenebilirsin Yazarın diğer makaleleri