Root nasıl atılır

Root nasıl atılır makalemize başlıyoruz.LG E612 L5 telefonunuzu rootlayarak telefondaki başka uygulamaların erişim izinlerini denetim altında tutabilirsiniz. Root prosedürü kısaca telefonda yönetici moduna geçmek demektir. Telefona kuracağınız SuperSu programı ile erişim izinlerini takip edebileceksiniz.

 LG L5 Root Nasıl Atılır?

Root prosedürü telefonunuzu garantı kapsamı dışında bırakacaktır. Garantili bir telefonunuz varsa bunu göz önünde bulundurun. İşlem sırasında telefonunuzun kapanmaması amacıyla telefonu şarj edin. Batarya şarj civarını en az %25 standardına getirin. Root prosedürü telefonunuzdan rastgele bir bilgi ya da veri silmeyecektir.
Telefonunuzda rastgele bir dosya yöneticisi kullanmıyorsanız lütfen Google Play Store‘a girip bir adet dosya yöneticisi indirin. File Manager ya da File Explorer olabilir.

Root nasıl atılır

İhtiyacınız olan dosyalar:
1: LG United Mobile Driver

Daha Fazlası


1 59

2: IS11LG_SystemBackupTest.signed

3: LG E612 L5 Root Update

Telefon ile bilgisayar arasındaki iletişimde rastgele bir problem oluşmaması amacıyla ilk olarak 1. dosyayı indirip kurmanızı tavsiye ediyoruz. Driveri kurduktan sonra bilgisayarınızı resetleyin.

Diğer dosyaları da indirip Winrar ile klasöre çıkartın. IS11LG_SystemBackupTest.signed.apk dosyasını telefon hafızasına ya da hafıza kartına atın. Ayarlardan emniyet ayarlarına girin Bilinmeyen Kaynaklar kutucuğunu işaretleyin.

Root atma programı apk

Dosya yöneticisini açarak IS11LG_SystemBackupTest.signed.apk dosyasını bulun ve kurun.Telefonda dosya yöneticisi yoksa lütfen Google play storedan bir adet indirin. Kurduktan sonra programlamayı açın. Uygulama açıkken güç düğmesine uzunca basın.10 saniye içersinde kendi kendini rersetlemezse çıkan seçeneklerden telefonu tekrardan başlatı seçin. Telefon kendini resetlesin.

Telefondan root atma

Telefon açıldığında ayarlara girin. Geliştirici seçeneklerinde Usb debuging (Usb hata ayıklama) sekmesini aktifleştirin. Usb kablosuyla bilgisayara bağlayın. Sadece şarj sekmesini seçin. Sürücülerin yüklenmesini bekleyin. Sürücülerin yüklenip yüklenmediğini cihaz yöneticisinden takip edebeilirsiniz.

İndirdiğiniz 3. Dosyanın içersindeki root.bat dosyasını çalıştırın ve prosedürün bitmesini bekleyin. İşlem sonucunda sonucunda telefon kendini resetleyerek tekrardan başlatacaktır. Telefon açıldığında marketten SuperSu programını indirip kurun. SuperSu programını açın. Güncelleme isteyecektir. Normal alternatifi ile güncellemeyi yapın. Root prosedürü tamamdır.

DİKKAT: Sitemizde bahsedilen işlemlerin büyük fazlalığı tarafımızca denenmiş olmasına karşın %100 doğruluğunu garanti edemeyiz! Buna karşın oluşturulan hatalı yüklemeler ya da işlemler cihazınıza ciddi yazılımsal zararlar verebilir! Anlatılan prosedürü yapıp, yapmamak sizin kararınıza bırakılmıştır. Ne yaptığınızdan emin değilseniz, lütfen mevzuya hakim birine danışın!

Bunları da beğenebilirsin Yazarın diğer makaleleri