Bilgisayara nasıl format atılır

Yıllar geçtikte Teknolojinin en çok kullandığı bilgisayarlar hem ev ortamı hemde sektörlerin vazgeçilmezi oldu diyebiliriz.Günümüzde market alışverişinden eğlence,oyun ve sinema izlemeye kadar her alanda kullanılıyor. Her sarfedilen ürün gibi bilgisayarlarda vakit vakit bakıma gereksinim duyar. Her ne kadar bunu kurumsal olarak kullanan olsada ev içerisinde da gerekli bakımlar yapılabilir.

Bilgisayarlar sürekli veri alışverişi yapmasından ötürü belleklerinde vakit vakit aşımlar olabilir. Bunun amacıyla birtakım bakım uygulamaları olsada birtakım durumlarda programsal olarakta çözümü olası olamayabiliyor bu hale gelindiği takdirde tek çözüm ise format olarak görülüyor.

Daha Fazlası


1 59

Bilgisayara cd siz format atma

Bilgisayarlar ülkemize ilk geldiği senelerde bilgisayara format atma ve donanım problemlerinde sıkıntılar yaşanıyordu.Günümüzde nerdeyse 7 den 70 e bir çok bireyin çözebildiği problemler ile tüketimi kolaylaşan bilgisayar sistem arızalarında çözüm olan formatın nasıl uygulanacağı konusu ile ilgili hala problem yaşayanlar amacıyla derledik.Şimdi çok kolay bir biçimde cd siz format atma işlemini gerçekleştirebilirsiniz.

Bilgisayarımızı formatlamaya başlayalım

Adım 1: Windows 10 Başlat Menüsünden Ayarlar yazın.

Adım 2: Açılan menüde Windows 10 Güncelleştirme ve Güvenlik (Windows update, yedekleme, kurtarma) kısmına giriş yapın.

Adım 3: Yine açılan menüde sol kısımda Windows 10 Kurtarma yazan yeri tıklayınız.

Adım 4: Kurtarma menüsünde size nasıl bir prosedür yapacağınızı soracak. Eğer yedeklerinizi aldıysanız “Her şeyi Kaldır”, dosyalarınıza gereksiniminiz varsa “Dosyalarımı sakla” seçimi yapın. Temiz bir kurulum amacıyla “Her şeyi Kaldır” seçmelisiniz.Fabrika ayarlarına geri yükle yaparsanız bilgisayarınızı ilk aldığınız işletim sistemi versiyonuna geri yükler. Windows 10‘ a değil. Laptopunuzda Windows 8 varsa ona geri dönüş yapar.

Adım 5: Son adımda size son bir soru sorulacak.

İlk seçenekte yalnızca dosyalarımı sil diğerinde ise hard diski tamamiyle temizle var. Eğer bilgisayarınızı birdaha kullanmayı düşünmüyor ve satmayı düşünüyorsanız alttaki alternatifi seçin.

Şimdi ise İşleme onay verin sonrasında 10 ile 30 dk arasında bilgisayarınız Windows 10 ile kurulacaktır. Hayırlı olsun Bilgisayara nasıl format atılır konumuzu okuduğunuz için teşekkürler

Bunları da beğenebilirsin Yazarın diğer makaleleri