Android üreticilerinin telefonlarında önyüklü olarak gelen zararlı yazılım tespit edildi

Sektördeki neredeyse bütün Android üreticilerinin telefonlarında önyüklü olarak gelen zararlı yazılım tespit edildi! Virüs içeren modelleri ve virüsü silme yöntemini sizler için derledik.

Yeni aldığınız Android telefonunuzun virüslü olabileceğini hiç düşündünüz mü? Geçtiğimiz günlerde ortaya çıkan bir gerçek Android cihazların kutularından virüslü çıkabildiğini ortaya koydu!

Daha Fazlası


1 64

Checkpoint isimli güvenlik firmasının raporuna göre neredeyse pazarın tamamına hakim olan Samsung, LG, Xiaomi, Asus, Nexus, Oppo, ve Lenovo gibi üreticilerin çeşitli cihazlarında önyüklü olarak gelen zararlı yazılım nedeniyle verileriniz çalınabiliyor!

Suçlu üreticiler değil!

ukarıda listesini verdiğimiz Galaxy S7 gibi satış rekorları kıran cihazlarda yüklü olarak gelen zararlı yazılım aslında üreticilerin bilgisi dahilinde yüklenmiyor. Loki ismindeki virüsün fabrika çalışanları veya paketleme aşamasında yüklendiği düşünülüyor.

Virüsten kurtulmanın en basit yolu ise cihazınızın orijinal yazılımını bilgisayar aracılığı ile yeniden yüklemek. Yedek almadan yüklemeniz konusunda uyaran güvenlik araştırmacıları, virüsün kendini sık kullandığınız uygulamalara bulaştırdığını belirtti.

:: Listedeki cihazlardan birisine sahip misiniz?

SDN – ShiftDelete.Net

Bunları da beğenebilirsin Yazarın diğer makaleleri