Android formatlama

Android telefona format atma nasıl yapılır. Yavaş yavaş sizlere  android cep telefonu format atma işlemleri nasıl yapılır anlatmaya çalışacam. Bu işlemi açılmayan telefona format atmak olarakta kullanabilirsiniz.

Android formatlama

Her geçen zaman  teknoloji ile değişen cep telefonları hayatımızın mühim bir parçası olmaya devam ediyor. Gün geçmiyor ki yeni bir model, yeni bir işlemci, yeni bir teknoloji önümüze sunulmasın. Son vakitlerde ise en çok beğenilen ve sarfedilen teknolojik ürünler android telefonlar. Peki bu telefonları kullanırken problem yaşadığınızda ve telefonu formatlamanız gerektiğinde bunu nasıl yapacağınızı biliyor musunuz?

Formatlamanın belli başlı 3 tekniği bulunmaktadır bunlar;
1- Menü–> Ayarlar –> Gizlilik –> Fabrika ayarlarını sıfırla bölümünden telefonunuzu yine ilk günkü durumuna getirebilmeniz mümkündür.

2- Cihazınızın arama seksiyonuna gelip *2767*3855# tuşladıktan sonra arama yaptığınızda telefonunuz otomatik olarak formatlanacak ve eski durumuna dönecektir.

3- Telefonunuzu kapatınız , aygıt kapandıktan sonra ortadaki tuşa basıp ardından açma / kapama tuşuna dokunarak telefonunuzu açın ve karşınızda görünen ekranda wipe data/ seçeneğinden /factory reseti seçin. Daha sonra reboot now ile format atarak telefonunuzu yinedan başlatın. Telefonunuz yinedan başlatıldığında fortmatlama prosedürü son bulmuş olacaktır.

Android Telefona Format Atma İle İlgili Sorularınızı Aşağıdan Hemen Yazabilirsiniz.

Daha Fazlası


1 64

Bu Yazılar Dikkatinizi Çekebilir

İphone formatlama

Root nasıl atılır

Bilgisayara nasıl format atılır

Bunları da beğenebilirsin Yazarın diğer makaleleri