Kadınlar Günü Hediyesi

Mart ayının bayanlar amaçlı en özel günü durumda olan 8 Mart kadınlar günü yaklaşıyor. Bizde makalemizin başlangıcında, şimdiden bütün Türkiye’deki bayanların 8 martr gününü en samimi dileklerimizle ve saygıyla kutluyoruz. Peki yazımıza aynı ritimde devam etmeden öncesinde ne sebeple bayanlar bugünü kutlanır ve nedir bugünün tarihçesi kısacası onu öğrenelim. Bayanlar bugünü esasında hayat emekçi kadınları günü isimiyle bm aracılığıyla onaylanmış bütün hayat genelinde kutlanan beynelmilel bir gündür.

Türkiyede de bir an önce 1921 senesinde kutlanmıştır. Peki ne sebeple hayat bayanlar gününü kutluyoruz? Esasında yanıtı belli bir süre dram dolu.  8 mart 1957 Senesinde Amerika’nın New York şehrinde bir dokuma imalat hanesinde personel 40.000 işçi kadın ek olarak sıkı iş kurallarına kavuşmak amaçlı grev inşa etmeye başladı. Ancak polisin işçilere mudahalesi ile beraber fabrika içerisinde olan 129 kadın işçinin çıkan büyük yangın amacıyla öldü.

Daha Fazlası


1 44

26 ağustos 1910 tarihinde de Danimarka’nın kopenhag şehrinde tertip eden hayat bayanlar toplantısında  işçilerin ölümüyle sonuçlanmasından nazaran 8 mart bugünü hayat bayanlar günü olarak onaylandı. Bayanlar gününün az tarihçesinden ek olarak sonra sıra geldi asıl probleme. Bu yazımız  Kadınlar Günü Hediyeleri  neler almalıyız. Eşinize, annenize ya da kız kardeşinize hayatınız içerisinde durumda olan ve her konuda arkanızda olan kadına 8 mart günü ne alacağım diye düşünmeye  şimdiden başlayın bence. Her kadın bir çiçektir sloganıyla kesinlikle kadınlarımızı unutmayalım.

Kadına Hediye almak kadını mutlu eder ve gerçektenden mutlu olmak sizde istiyorsanız kadınlarımıza birer gülde dahil olmak üzere hediyeler alalım çünkü kadınlarımız okadar ince ve kıymetlidirki.Dünyayı versek onlara yinede değerler, ve en güzel yanlarıda ufak bir hediyede dahil olsa kadınlarımız mutlu olabiliyorlar.

Bunları da beğenebilirsin Yazarın diğer makaleleri