En İyi Ücretsiz Antivirüs Programları 2017

2017 en iyi antivirüs programları aracılığı ile bilgisayarınızda en iyi korumayı sağlayabilirsiniz ancak şuan için 2017 olarak değil de en son sürümler hala 2016 olarak sunuluyor. En iyi ücretsiz antivirüs 2017 seçiminiz için hangisi sorularına cevap için en iyi liste sizlerle. Ancak dediğim gibi şuan için 2016 olarak alacağınız güncellemeler 2017 ile geçiş yapacaktır.

Bilgisayar koruması için antivirüs yazılımı seçiminde güncellik en önemlisidir. Bu yüzden en iyi antivirüs hangisi sorusuna cevap olarak öncelik olarak güncelliğe bakmanız gerekli. Bu seçim sırasında bilindik firmalardan yararlanmanız en önemlisidir. İşte sizler için en iyi olanları liste olarak ufak bir araştırma sonrasında hazırladım. Aslında sitemizde bu tarz programlar için yayınlanmış başka listelerimizde olduğu için biraz farklı programlar bulmaya çalıştım diyebiliriz.

2017 En İyi Ücretsiz Antivirüs Programları

En iyi antivirüs 2017 seçimi için şuan tarihe bakmak pek mantıklı değil henüz 2016 da yer aldığımız için güncellemelerle otomatik yeni sürüme geçişiniz olacaktır. En iyi ücretsiz antivirüs 2017 seçimi bu yüzden sağlam firmaları seçerek olmalı. Devamlı veri tabanı güncellemesi sayesinde her zaman koruma konusunda tam sistemli çalışması önemlidir.

Daha Fazlası


1 22

Koruma sırasında anlık kontrolleri her zaman için aktif etmeniz gerekli. Bu sayede yazılım sizi internet üzerinden gelecek olan bir saldırının yanı sıra harici bellek açarken otomatik koruma sağlayacaktır. Gerçek zamanlı korumanın devamlı açık olması bir virüse karşı size korurken çok ufak ihtimalle bazen zararsız yazılımı da virüs olarak görmesi sinir edici durum olmaktadır. Bu gibi durumda programa dosyanın güvenli olduğunu tanımlamanız sorunu halledecektir. 2017 en iyi antivirüs olarak yapacağınız yüklemede bu tür korumaya önem vermelisiniz.

En İyi Ücretsiz Antivirüs Programları

Bunların yanı sıra listemizde de yer alan bir diğer koruma ise sizin manuel olarak yapacağınız taramalardır. Detay olarak yapılacak olan inceleme sonucunda var olan bellekte sorunları engellemek için en iyisi olmaktadır. Harici bir bellek taktığınızda mutlaka içerisine girmeden taratma işlemini yapmanız ekstra bir güvenlik önlemi olmaktadır. Kullandığınız bilgisayarı en iyi antivirüs ile korumanın yanı sıra kendi yarayacağınız sistemle de sağlamanız mümkün. Bunun için ücretsiz antivirüs olarak sunulan birçok yazılım bulunuyor. En iyi tercih sonrasında belirli aralıkla genel tarama yapmanız güvenliğinizi daha da artırır ki birçok yazılım belirli aralıklarla otomatik taramada gerçekleştiriyor.

1. BitDefender Antivirus Free Edition – En İyi Antivirüs Programı

BitDefender bu sefer sıralamada başı alıyor. Tamamen Türkçe olarak kullanıcıya sunulan Antivirüs programı ayrıca ücretsiz olarak devamlı güncellemeyle destekleniyor. Her antivirüs ile alakalı yaptığımız listelerde belirttiği gibi güncellik önemlidir ve bu yüzden korsan yazılımlardan uzak durulması gerekli. Ücretsiz olarak yeni çıkan virüslere karşı devamlı kendini güncelleyen Antivirüs en iyi virüs programının korsan yazılımından daha kalitelidir. Arka planda çalışarak bilgisayarı yormayan ve gerçek zamanlı koruma ile anlık olarak sistemin güvenliğini sağlayan bu yazılım tercihler aranızda en iyi olarak bulanabilir.

2. Avast Free Anti-Virus 2016 – Ücretsiz Antivirüs Programı İndir

Genç bir bilgisayar kullanıcısı olarak ilk bilgisayarımı aldığımdan beri en iyi antivirüs olarak karşımıza gelen başarılı yazılım avast olmaktadır. Ücretsiz versiyonu ile de oldukça yayın kullanılmaya başaran program içerisinde tam koruma bulunuyor. Bunun yanı sıra tamamen sınırsız kullanım için ücretli sürüme geçiş yapabilirsiniz ancak ücretsiz olan sürümde gerçek zamanlı koruması ile süresiz hizmet veriyor.

3. AVG Anti-Virus Free 2016 – Bilgisayar Temizliği

Normal bilgisayar kullanımı sırasında güvenliğinize de oldukça önem veriyorsanız kullanmanız gereken en iyi antivirüs 2017 listesinde başarılı olmayı başaran AVG’nin tek eski yönü bulunuyor… Ücretsiz olarak kullanım konusunda güncellik ve güvenlik olarak hiçbir sorunu yok aksine en iyi olmayı başarıyor ama devamlı olarak karşınıza gelecek reklamlar rahatsız edici olabilir. Pro versiyonunda daha fazla hizmet sunduğundan geçiş için ekrana teklif getirmesi biraz itici olmasına neden oluyor.

4. Panda Free Anti-Virus 2016 – PC Temizlik

Bilgisayarınız da bir antivirüs yazılımı kullanırken sistemin yavaşlamasından korkuyorsanız Panda bu konuda en iyi ücretsiz antivirüs olmayı başarıyor. Gerçek zamanlı koruma sırasında güncelliği her zaman ön planda tutan sistem bunun yanı sıra gerektiği durumlarda otomatik olarak kendi bulut sistemine bağlanarak gerekli çalışmayı gerçekleştiriyor. Sistematik çalışması sayesinde sorunsuz bir kullanımı bulunuyor.

5. Ad-Aware Free Anti-Virus+ – Virüs Temizleme

Antivirüs programları belki de ilk defa duyduğunuz Ad-Ware ismi Lavasoft tarafından geliştirilmiştir. Ancak yazılım tamamen müşteri çekmek amacı ile kullanılıyor. Güvenlik konusunda bir yere kadar koruma sağlıyor evet ama ücretli sürüme geçiş konusunda fazla ısrarcı olarak kullanıcıyı rahatsız etmeyi başaran programlardan biridir. Buna rağmen koruma konusunda farklı bir yazılım tercih etmek isteyenler için tavsiye edilir olarak listemizde yer almayı başarıyor.

6. MalwareBytes Anti-Malware – Bilgisayar Hızlandırma

MalwareBytes Anti-Malware için kaliteyi anlatmamıza pek gerek yok. Ama listemizde biraz geride kalmasının nedeni tüm özellikleri ile kurulum yaptıktan sonra 14 gün içerisinde gelen sınırlama oluyor. Süre bittikten sonra yine koruma için kullanmaya devam edebiliyorsunuz ama en önemli özelliği olan gerçek zamanlı koruma ve bazı birkaç özelliği devre dışı kalıyor. Ücretsiz arayanlar listemizde geride kalıyor olsa da eğer ki ücret ödeyerek kullanım almayı düşünüyorsanız kesinlikle hakkını alacağınız bir kalitede antivirüs olarak kullanabilirsiniz.

7. SpyBot Search and Destroy – Antivirüs Programı

Başlangıçta söylediğim gibi bu sefer listede tam koruma haricinde daha çok onarım konusunda yardımcı olan antivirüs programları da yer alıyor. SpyBot da ücretsiz olarak kullanma şansı bulunan virüs tarama programı oluyor. Sisteminizde yer alan sorunları bularak çözümlerken virüs ve zararlı yazılımlara karşıda temizlik yapmaktadır. Programı direk olarak resmi siteden indirmeniz önemli çünkü harici sitelerde bulunan indirmeler size zarar verebilir olmaktadır.

8. Emsisoft Emergency Kit – Ücretsiz Virüs Temizleme

Bilgisayarınız için artık her şey çok diye düşündüğünüz anda yardıma koşan Emsisoft Emergency Kit olmaktadır. Var olan sorunları ve zararlı yazılımları bularak temizleme işlemini başlatıyor. 2 milyondan fazla virüs konusunda temizleme gücüne sahip olan yazılım çalıştığı sırada sistemi yormadan tüm temizliği gerçekleştirerek cihazınızı ilk gün aldığınız kullanıma çevirmeye çalışıyor. Bu derece profesyonel çalışan bir yazılım olması nedeniyle en iyiler arasında ama anlık koruma haricinde sorunlar sonrasında temizlik için daha başarılı olduğu için biraz geride kalıyor.

9. HijackThis – En İyi Virüs Temizleme Programı

Başarılı bir yazılım olarak karşımıza gelen HijackThis profesyonel kullanıcılar için geliştiriliyor. Var olan sisteminizde yer alan sorunları keşfederek onu sizin çözmenize yardım ediyor. Yani herhangi bir temizlik veya bakım çalışması konusunda yardımcı olmayarak sadece var olan sorunları bulma konusunda detaylı bir rapor çıkarmayı başaran HijackThis şuan için SourceForge tarafından geliştiriliyor.

Kaynak:https://www.eniyi.xyz/programlar/2017-en-iyi-ucretsiz-antivirus-programi-hangisi/9/

 

Bunları da beğenebilirsin Yazarın diğer makaleleri