Online Fatura Ödeme Kolaylığı Enerjisa’da

Yaşamı kolaylaştırmak için aldığımız hizmetlerde fatura ödemek de ekstra bir iş, zaman gerektiren bir görev. Enerjisa’nın abonelerine sunduğu online işlemler, çağrı merkezi yardımı, müşteri hizmetleri uygulamaları, enerji tasarrufu rehberliği gibi yaşamı kolaylaştıran, konforu artıran hizmetlerden birisi de online fatura ödeme kolaylığı. Enerjisa aboneleri https://www.enerjisa.com.tr/tr/fatura-ve-odeme adresine girerek bir tıkla faturalarını otomatik olarak ödeyebilmekteler. Bu sayede şubeye gitmek gerekmediğinden zamandan tasarruf etmek, enerjiyi korumak mümkün oluyor. Teknoloji çağında yaşadığımızı göz önünde bulundurduğumuzda online elektrik faturası ödeyebilmek sahip olmamız gereken ayrıcalıklı hizmetlerden birisidir.

Enerjisa Aboneleri Kaç Lira Fatura Ödeyeceğini Kendisi Hesaplar

Daha Fazlası


1 44

Enerjisa internet sitesinin fatura ve ödeme sayfasında abonelerin faturalarını kendilerinin nasıl okuyup hesaplayabilecekleri ayrıntılı olarak anlatılmaktadır. Bu sayede Enerjisa aboneleri elektrik faturalarında sürpriz yaşamazlar. Enerjisalılar faturalarını daha kolay anlayabilsin diye internet sitesinde örnek bir fatura hesaplama videosu bulunuyor. Faturadaki ilk endeks; bir önceki dönemde sayaçta okunan değer, son endeks ise son fatura kesilirken sayaçta görülen rakamdır. İşte bu son endeks ile ilk endeks arasındaki fark o ay faturaya yansıyacak olan harcanmış enerji tüketimini göstermektedir. Fatura hesaplanırken de bu değer temel kabul edilir. Elektrik sayacı tek zamanlı ise elektrik tüketimi tek birim üzerinden, sayacınız çok zamanlı ise tüketim gündüz, puant ve gece olarak 3 farklı zaman dilimine göre ücretlendirilir. Hesaplanan tutara eklenecek olan vergi ve fonlar da faturada açık olarak görülmektedir. Enerjisa’da elektrik faturaları 25-35 gün arasında kesilir ve aboneye ulaştırılır. Bu faturaların son ödeme tarihleri de fatura kesiminden 10 gün sonrası olarak belirlenmektedir.

Enerjisa Fatura Ödeme Kanalları

Enerjisa aboneleri toplamda 500 liraya kadar olan faturalarını Online İşlemler Merkezi’nden bir tıkla ödeyebilirler. Bunun için https://www.enerjisa.com.tr/tr/fatura-ve-odeme
adresinden üye olmak ve müşteri numarası ya da kimlik numarası ile giriş yapmak yeterlidir. Ayrıca aylık elektrik faturası 82 liradan daha yüksek olanlar da Enerjisa avantajlı tarifelerinden, ödeme kolaylıklarından faydalanabiliyorlar. Daha yüksek meblağlı faturalarda Enerjisa yetkili ödeme noktaları ve anlaşmalı bankalardan faydalanılabilir. Enerjisa abonelikleri ve tüm hizmetleri için enerjisa.com internet adresinden ya da 444 4 372 numaralı çağrı merkezinden bilgi almak mümkün.

Bunları da beğenebilirsin Yazarın diğer makaleleri