Beylikdüzü Kiralık Daire Fiyatları Ne Durumda?

İstanbul’un merkeze uzaklığı ile mimlenmiş olan Beylikdüzü ulaşım olanaklarının geliştirilmesi ile oldukça yaşanabilir bir semt haline geldi. İşyeriniz buraya yakınsa ve hafta sonları da İstanbul’un merkezindeki yerlere gitmek istiyorsanız Beylikdüzü’nde yaşayabilir miyim diye düşünmenize gerek kalmayacak kadar rahat bir ulaşım hattı oluşturuldu.

Beylikdüzü Konut Fiyatları

Beylikdüzü semtinde maksimum 276 bin civarında evler bulabilir ve satın alabilirsiniz. Minimum satılık ev tutarları ise 160 binler civarında oluyor.

100 metrekare için belirlenen ortalama satış miktarı ise 221 bin olarak görülüyor. Eğer kiraya çıkmak istiyorsanız ayda yaklaşık bin lira vererek bir düzgün ve güzel bir evde oturabilirsiniz. Beylikdüzü ilçesinde bir ev aldığınızda ve kiraya verdiğinizde size dönüşü yaklaşık olarak 17 seneyi bulmaktadır.

Daha Fazlası


1 44

Beylikdüzü konut Piyasa Bilgileri

İstanbul’un konut satış fiyat trendi ile Beylikdüzü konut satış fiyat trendi birbirine paralel olarak değişim göstermiştir. Ancak satış fiyatları Beylikdüzü semtinde İstanbul ilinin geneline göre daha düşüktür. 2004 senesinde İstanbul’un genelinde metrekare başına düşen satış tutarı 1.025 TL iken Beylikdüzü semtinde 732 TL civarındadır. Fiyatlardaki artış 2008 yılına kadar devam etmiş daha sonra 2010 yılına kadar ufak oranda da olsa azalışa geçmiştir. 2010 yılından sonra hızlı bir artış gösteren ev satış fiyatları 2016 yılında İstanbul genelinde metrekare başına 3.500 TL civarını bulurken Beylikdüzü semtinde 2.153 TL civarına kadar yükselebilmiştir.

İstanbul kira fiyat trendi ile Beylikdüzü kira fiyat trendi grafikleri de paralel olarak ilerlemektedir. Ancak Beylikdüzü yine İstanbul ortalamasına göre biraz daha aşağıda kalmaktadır. 2004 senesinde İstanbul geneli metrekare başına düşen kira bedeli 3,89 TL iken Beylikdüzü kiralık daire için metrekare başına 2,87 TL civarında seyretmiştir. 2008 senesine kadar devam eden artışlar 2010 senesine kadar azalış göstermiş ve daha sonra yine artmıştır.

Beylikdüzü Demografik Bilgiler

Beylikdüzü’nde yaşam standartlarının iyileştirilmesi sayesinde bu semtin nüfus büyümesi 1 yıl içerisinde yüzde 6.68’i bulmuştur. Sosyo ekonomik olarak da oldukça iyi bir seviyeye ulaşılan Beylikdüzü semtinde 279.999 kişi yaşamaktadır.

Bunları da beğenebilirsin Yazarın diğer makaleleri