Sitenize Google AMP’yi Yerleştirme Artıları ve Eksileri

Google’ın Hızlandırılmış Mobil Sayfalar (AMP) Projesi nedir ve web siteniz için bunu uygulamanız gerekir mi?

Google bıraktığından beri bir kaç ay oldu Hızlandırılmış Mobil Sayfalar arama motoru sonuçlarına içine (AMP) sayfaları. AMP, mobil web oluşturma deneyimini hızlandırmak için WordPress ve Google tarafından desteklenen açık kaynak girişimi.

AMP, Google Anında Makalelere Google’ın cevabı. Anlık Makaleler hakkında bilgi almadıysanız, kullanıcıları daha iyi bir okuma deneyimi ve daha hızlı sayfa sunumu sunarak web sitelerine göndermek yerine Facebook ortamında tutmayı amaçlayan bir girişimdir (açılıştan 10 kat daha hızlıdır) Facebook’a göre harici bir bağlantı).

Anlık Makalelerin aksine, web sitenizde AMP uygulamak için üçüncü taraf bir programa katılmanıza gerek yoktur. Ücretsiz AMP eklentisiyle, WordPress web siteniz için dizinden yükleyerek anında AMP sayfaları oluşturabilirsiniz.

AMP’nin amacı hız için optimize edilmiş hafif, şeritli bir şablon kullanarak sayfa hızını katlanarak artırmaktır. İnternet bağlantısından bağımsız olarak, neredeyse anında bir web sayfası açar.

Bununla birlikte, AMP’nin amacı, bir web sitesinin duyarlı tasarımını değiştirmek veya bir mobil cihazdan ziyaret edildiğinde otomatik olarak bir AMP sürümünü yüklemek değildir. Bunun yerine, Twitter ve Google Arama gibi AMP tüketici platformları tarafından yönetiliyorlar.

Örneğin, AMP’yi destekleyen bir Google arama sonucundan bir web sayfası açtığınızda, duyarlı bir sayfa yerine, web sayfasının soyulmuş bir sürümü olan bir AMP sayfası açılır. Bu, sitenin yükleme hızını artırır.

Benzer şekilde, Twitter’ın yerel tarayıcısından AMP sürümünü destekleyen bir bağlantı açıyorsanız, yavaş varsayılan sayfasını yüklemek yerine neredeyse anında AMP sayfasını yükleyecektir.

Bir WordPress web sitesinde AMP’yi uygulamalısınız?

AMP son SEO fırsatıysa da, anketler, yayıncıların aslında AMP’yi kendi sitelerinde uygulamakta yavaş olduğunu gösteriyor. Bunun birçok nedeni olabilir.

Öncelikle, ücretsiz eklentilerin varlığı ile AMP’nin uygulanması kolay bir görev gibi gözükebilir. Gerçekte, göründüğü kadar kolay değildir. Aslında, ücretsiz AMP eklentisini sitenize yükledikten sonra, Google Search Console hesabınızda tonlarca AMP hatası almaya başlayacaksınız.

Bu sorunları çözmek ve tasarımı iyileştirmek için AMP şablonunuzu özelleştirmeniz gerekecek. Hataları tespit ve şablonu özelleştirmek için, yükleyebileceğiniz   Glue for Yoast SEO & AMP eklentisi ve bu kadar kolay izleyin  AMP öğretici .

İkincisi, AMP, açıklama kutuları, tercih formları ve pop-up’lar gibi geçiş oluşturucu öğeler gibi yükleme sürenizi yavaşlatabilecek çok sayıda dinamik öğeyi kaldırmamız gerekir. Sayfa hızını artırmak için öğeleri sıyırmak yayıncılar için doğru seçim olabilir ancak işletme tarafında ciddi bir olumsuz etkisi olabilir.

Bu nedenle, sayfa hızını artırmak için her web sayfasındaki tüm etkileşimli öğeleri kaldırmak istemeyebilirsiniz. Örneğin, açılış sayfanız üzerinde kurşun yakalama formları gibi etkileşimli öğeler çok sayıda gerektiriyorsa, AMP yapmak istemeyebilirsiniz.

Aşağıda, AMP sayfalarınızın SEO hatalarını bulmak ve tespit etmek için size yardımcı olabilecek birkaç ipucu verilmektedir.

  • AMP hata ayıklama modunu etkinleştirin : Eğer, AMP sayfaları için “hata ayıklama modu” etkinleştirmek basitçe AMP URL’nin sonuna # gelişimini = 1 eklemek istiyorum. Sayfayı yeniden yükledikten sonra tarayıcınızın konsolunda AMP doğrulama uyarıları bulabilirsiniz. SEO sorunlarını çözdüğünüzde bu kullanışlı geliyor.
  • Testing</a> schema.org hatalar: Schema.org hatalar için AMP sayfalarını test etmek için, yapmanız gereken tüm aracılığıyla AMP URL’leri çalıştırmak için  Google Yapısal Veri Test Aracı . Çıktı, eksik veriler hakkında detaylı bilgiler verecektir.

AMP’nin uygulanmasının faydaları

AMP henüz arama sıralama sinyali olarak ilan edilmemiş olsa da, AMP yayıncıları var  zaten bulgu başladı yüksek TO’lar, görüş ve eBGBM’leri.

Daha Fazlası


1 15

Üstelik, sayfa hızı zaten bir sıralama faktörü ve Google, algoritma güncellemelerinde hız vurgulamak için söz veriyor. Dolayısıyla AMP’nin yakın gelecekte bir sıralama faktörü olma şansını artırır.

Kullanıcı deneyimini geliştirir

Eğer takip ederseniz SEO eğilimleri , arama pazarlama onun gelişiyle bu yana çok gelişti olduğunu bileceksiniz.

Artık, Google’ın şu andan kaşlarını çatan anahtar kelime doldurulmuş başlıklar ve diğer topal taktikleri ile arama sıralamalarınızı kolayca artırabileceğiniz günler geride kaldı. Sözde ‘SEO önerilen uygulamaları’ izliyorsanız, zamanla sitenizi olumsuz şekilde etkileyebileceğinden SEO çabalarınızı riske attın.

Bu söyleniyor, arama motorlarının nihai hedefi her zaman aynı kalır, bu ‘önerilen uygulamalardaki değişikliğe rağmen, kullanıcılara, aradıkları içeriği olabildiğince hızlı bir şekilde keşfetmelerine yardımcı olmak için mükemmel bir kullanıcı deneyimi sunarak yardımcı olur.

Ve AMP aynı şeyi yapar; kullanıcıların aradığı içeriği olabildiğince çabuk bulmalarına yardımcı olur. Öyleyse SEO söz konusu olduğunda, eğrisinin önünde kalmak istiyorsanız, bu, web sitenizde AMP uygulamak için doğru zamandır.

Aşağıda harika bir kullanıcı deneyimi sağlamak için AMP’nin uygulanması için birkaç ipucu verilmiştir:

  • Kahraman görüntüsü : AMP daha kolay ziyaretçilerin kaydırarak diğer AMP sayfalarına gitmek için yapar, çünkü her zamanki organik trafik aksine, AMP trafik dikkat süresi daha kısa olacaktır. AMP sürümünüzde bir kahraman görüntüsü kullanarak, web siteniz estetik açıdan hoşunuza gidecek ve ziyaretçilerinizin web sitenizde daha uzun süre kalmasını sağlayacaktır.
  • Ekranın üst kısmındaki elemanlar: AMP pages.In başlıklarını ve intro kopya intro kopya yazarken, kabartmak çıkarın içeriğinizle yapan ziyaretçiler yapmak için web sitenizin diğer sayfalara bağlantılar eklemek.

Daha az sayfa terk

Eğer tüketicilerin% 47’si web sayfası bekliyoruz biliyor muydunuz  2 saniye içinde yüklemek ya da daha az ve insanların% 40’ı yüklemek için en fazla 3 saniye sürer bir web sitesi terk? Sayfa hızı, ziyaretçilerinizin sitenizde kalmaları için önemli bir karar faktörüdür.

AMP sayfası daha hızlı oluşturulmasını sağladığı için sayfa terk etme oranını azaltmak için harika bir stratejidir.

En iyi sonuçlar için, her zaman çeşitli ile sitenizi analiz  hız test araçları özellikle şablon özelleştirme sonrasında ve geliştirilmiş sayfa hızı için gerekli değişiklikleri yapın.

Yüksek gösterimler ve TO’lar

AMP sayfaları zaten üstündeki ortaya çıkıyor SERPs bir anahtar kelime izleme ve SEO platformu.

Bazı arama sonuçlarında AMP olduğunu belirten bir yıldırım sinyali görebilirsiniz.

Google, halihazırda Haber atlıkarıncağını mobil cihazlardan daha üstte tutuyor, bu nedenle organik arama sonuçlarını aşağı çekiyor. Ek olarak, AMP sayfaları da yerel arama sonuçlarından önce görünüyor. Bu, AMP’nin sıralama faktörü olarak sınıflandırılmamasına rağmen Google SERP’lerdeki tıklamaları ve gösterimleri etkilemesinin nedenleri olabilir.

Henüz AMP çoğunluğunda değilseniz, şansınız Google arama sonuçlarında gösterimler ve TO’larda bir düşüş görmeye başlarsınız.

 

Bunları da beğenebilirsin Yazarın diğer makaleleri