Mobil Video Kampanyası başlatmak mı? Yerleşik İsteğe Bağlı Reklamları Kullanma

Tüketicilerin gerçekten mobil reklamlarınız hakkında ne hissettiklerini merak ettiniz mi? Belki de reklamlarınızı hangi hedef kitleye en fazla çektiğinizi bilmek istiyorsunuz, böylece satışlarınızı artırabilirsiniz. MediaBrix , bir in-app mobil video reklam platformu, liderleri nöropazarlama yeni bir çalışmanın sonuçlarını açıkladı Gerçek Darbe ve Nöronlar A.Ş. .

Mobil uygulamalarda sunulan çeşitli video reklamların etkisi üzerine. Çalışma, bazı tür reklamların izleyicileri videoları derhal kapatması için yönlendirdiğini ve diğer türlerin kullanıcıların ilgisini çektiğini gösterdi. “Bu araştırma, pazarlamacıların mobil yalan fırsat ve biz orada tüketicilerin yaklaşımı nasıl etkilerini anlamak için izin verir,” Ari Brandt, CEO ve MediaBrix kurucularından, yaptığı açıklamada . Farklı dağıtım yöntemlerinin kullanıcının uygulamanın video reklamlarına olan duyarlılığını nasıl etkilediğini öğrenmek için araştırmacılar, kontrollü bir çevredeki kişilerin Magmic geliştiricisinden bir mobil uygulamayla etkileşimde bulunmasını istediler. Ardından, araştırmacılar, reklam sunumundan önce, sırasında ve sonrasında, kişilerin etkileşimlerini ve nörolojik ve biyometrik cevapları izledi.

Daha Fazlası


1 26

Araştırmacılar, iki reklam türüne tepki verdi: Geçiş reklamı (ana bilgisayar uygulamasını devralan tam ekran reklamlar) ve katıştırılmış katıştırılmış reklamlar. Araştırma, geçiş reklamlarının tüketicilerden olumsuz tepkiler aldığını tespit etti. Araştırma, araştırmacıların zamanının yüzde 22’sinin reklamları kapatmak için “savaş” veya “uçuş” eğiliminin bir parçası olarak “X” düğmesini aramaya başladığını belirtti. Bu ezici reklamlar, birçok mobil kullanıcıyı özellikle de gömülü, isteğe bağlı reklamlarla karşılaştırıldığında, görüntüleyenlerin geçiş reklamlarına oranla 9.5 kat daha fazla zaman harcadıklarına benziyor. İzleyiciler aslında bu reklamlara dikkat ettiğinden, tüketicilerin reklamın başarısı için çok önemli olan markayı veya teklifi hatırlama ve anlama olasılığı daha yüksektir, araştırmacılar söyledi. Ancak, araştırmacı, göstericilerin yalnızca yüzde 25’inin bir geçiş reklamında tam videoyu izlediğini gösterdi. Öte yandan, gömülü, katılmayı seçen reklamların kitleleri üzerinde olumlu etkisi vardır. Çalışmanın izleyicilerinin yaklaşık yüzde 90’ı tüm videoyu izledi; Bu izleyiciler materyali sabit tutarak ve bilişsel olarak daha fazla zaman harcamışlar ve daha yüksek tutma düzeylerine ulaşmışlardır.

Sonuç olarak, izleyicilerin yüzde 70’i ürünleri hatırladı ve yüzde 73’ü bu reklamlarla olan teklifleri anlamış ve geçiş reklamı görüntüleyenlerin yüzde 40’ını ve yüzde 49’unu harekete geçirdi. “Bilişsel yük ya da katılım ve motivasyon, beyin istenen tezahürü gibi pozitif göstergeler beyindeki uyarılma ya da düzensiz düşünce standart geçiş reklamları için çok daha yaygındı oysa [gömülü opt-in] reklamda çok daha güçlü idi. “Diyen Danimarka’daki Neurons Inc CEO’su ve Kopenhag Üniversitesi’nde yardımcı profesör olan baş araştırmacı Thomas Ramsoy” dedi. Gömülü reklamlar da izleyicilerinde dört kat fazla motivasyon oluşturdu, böylece uygulamayı kullanmaya devam etmek istiyorlardı. Araştırmacılar, bu opt-in reklamlarının altında yatan zihinsel cazibesi, kalıcı izlenimlerine katkıda bulunduğunu belirtti. Bir marka tarafından yaklaşıldığında tüketicinin durumu hakkında öğrendiklerimiz, bir mobil reklamın tüketiciye ne kadar yabancı olabileceğini ya da marka yakınlığına ilham verebileceğini ifade ediyor. “Diyen True Impact’in kurşun araştırmacısı ve CEO’su olan nöromarketing uzmanı Diana Lucaci, . “Pazarlamacılar için kazıklar çok büyük.”

Bunları da beğenebilirsin Yazarın diğer makaleleri