Küçük İşletmeler İçin Mobil Pazarlama Çözümleri

Mobil pazarlama, işletmelerin en çok kullandıkları cihazlarda, müşterilerinin önünde, akıllı telefonları ve tabletleri almalarını sağlar. Metin mesajlarından push bildirimlere, mobil check-in’lere, e-postalara ve hatta sosyal medyaya kadar, mobil pazarlama, çok hedeflenen müşterilere kupon, özel indirimler, duyurular ve diğer promosyonları göndererek satışları artırmanıza yardımcı olabilir. Gittiği her yere götürdükleri cihazlarla müşterilere ulaşarak, mobil pazarlama, kişiye özel yürüyüş ekipleri ve çevrimiçi alışveriş yapan kişiler üzerinde harikalar yaratabilir. Başlamanıza yardımcı olmak için, küçük işletmeler için 6 mobil pazarlama çözümü bulunmaktadır.

1. İş için Yelp

Yelp sadece bir yorum sitesinden daha fazladır ve go-yerel işletmeler bulma ve nerede yemek karar vermek için app. Yelp mobil uygulamasıyla müşterileri teşvik etmek için harika bir yer. Örneğin, bir restoran ücretsiz içecek veya meze sunabilir ve bir tıbbi klinik, belirli tedaviler için özel indirimler sunabilir; müşterilerin yapmaları gereken şey, telefonlarından check-in yapmaktır. Yelp uygulaması, müşterilerin, harekete geçirici mesaj düğmelerini kullanarak işinizi aramanıza, web sitenizi ziyaret etmesine veya yalnızca bir dokunuşla bir mobil sipariş vermesine olanak tanıyarak sizinle daha kolay iletişim kurmasını sağlar. Yelp, yerel reklamları oluşturmanıza ve yayınlamanıza de olanak tanır; dolayısıyla yakınınızdaki müşterilerin işinizi keşfetmesini, aynı zamanda sizin gibi reklamları bulmalarını sağlar. Bizim astar, check-out iş için Yelp nasıl kullanılacağı hakkında daha fazla bilgi için Yelp Küçük:  İş  Rehberi .

2. Mozeo

Cep telefonlarında müşterilere ulaşmanın en kolay yolu onlara mesaj göndermektir. Mozeo  müşterilerin kendi kullanımı kolay kontrol paneli ve metin mesajlaşma yönetim sistemi ile bir esinti manifatura hale getirmeyi amaçlar. İşletmenize bağlanmak ve iletişim kurmayı kabul etmek için, tüm müşterilerin yapması gereken metin, bir anahtar kelime ve ardından eşsiz bir kısa kod. Örneğin, Denny’nin restoranları müşterilerine “Dennys” sözcüğünü 24587’ye yazdı ve Heineken “USOPEN” sözcüğünü ulusal bir metin-2-kazan yarışı yönetmek için kullandı. Fırsatlar ve yarışmalara ek olarak, Mozeo, metin bildirimleri, hatırlatıcılar, doğrulama kodları ve hesap uyarılarını (bir şifre değiştirildiğinde olduğu gibi) göndermenin yanı sıra müşteri desteğini sağlamak için iki yönlü görüşmeler yapmak için de kullanılabilir.

Daha Fazlası


1 26

3. ScanLife

Mobil pazarlamanın diğer bir popüler formu, bir barkod veya hızlı yanıt (QR) kodu tarayarak bir ürün hakkında daha fazla bilgi bulmak için mobil cihazları kullanıyor. ScanLife takımından Mobil Nişan Platformu müşterileri NFC, resimler, basılı reklamlar ve hatta gerçek nesnelere UPC ve QR kodları her şeyi tarama sağlayarak ekstra mil gidiyor. Tarama işleminden sonra müşteriler doğrudan web sitelerine, videolara ve diğer etkileşimli kaynaklara yönlendirilir. Bu türden teknoloji bir zamanlar sadece cömert pazarlama bütçelerine sahip büyük şirketlerin kullanımına sunuldu, ancak ScanLife, küçük işletmelerin küçük bir işletme bütçesiyle aynı yüksek teknoloji ürünü tüketici mobil katılım çözümüne erişim sağlıyor.

4. Convertro

Pazarlama bütçelerini bulmak ve yatırım getirisini (ROI) ölçmek, özellikle mobil pazarlama söz konusu olduğunda, küçük işletmeler için zor olabilir. Convertro , mobil reklam performansıyla ilgili temel bilgiler sunan küçük işletme sahipleri iyi bilgilendirilmiş mobil pazarlama kararları için izin vererek varsayımları ortadan kaldırır. Bu platform, işletmenizle etkileşim kurmak için hangi cihazları kullanıyor olursa olsun müşteri profilleri oluşturarak satın alma yolundaki tüm mobil öğeleri izleyebilir. Örneğin, potansiyel bir müşteri tabletinde bir mobil reklam görürse, iki gün sonra akıllı telefonunda aynı ürün için bir reklam görürse ve nihayetinde kendi dizüstü bilgisayarıyla satın alırken, Convertro’nun cihazlar arası ilişkilendirme teknolojisi doğru bir şekilde belirler Mobil etkinliklerin son satın alımına etkisi. Küçük işletme sahipleri bu bilgiye sahip olursa, en yüksek yatırım getirisi ile reklam harcamalarının en etkili ve karlı kanallara kaydırılmasına ilişkin verilere dayalı kararlar verebilirler.

5. SUMOTEXT

Bazen, küçük işletme sahiplerinin ihtiyaç duyduğu kapsamlı bir mobil pazarlama çözümüdür. SUMOTEXT mobil pazarlama çözümleri geniş bir yelpazede sunan bir mobil ilişkileri yönetimi platformudur. Bunlara mobil kuponlar, mobil sadakat programları, mobil cüzdanlar, mobil uyarılar ve mobil bağışlar (bağışlar için) dahildir. SUMOTEXT, işletmenizin ihtiyaçlarına göre dört esnek hizmet seçeneği sunar: kendi kendine yapabileceğiniz kampanyalar için self servis; Özel eğitim, yürütme ve destek de dahil olmak üzere yönetilen hizmetler; Bir hesap yöneticisini ve kurum içi yürütmeyi birleştiren hibrid hizmetler; Ve gelişmiş kullanıcılar için API.

Bunları da beğenebilirsin Yazarın diğer makaleleri