Fotoğrafçılık İşine Nasıl Başlanılır?

Kendi fotoğrafçılık işinizi başlatmak, çok çalışıyorsanız ikinci bir gelir veya ana kazanç eklemek için harika bir yoldur. Fotoğrafçılık pazarı rekabetçi olsa da, birçok fotoğrafçılık işletmecisi, niş yerlerini bulabiliyor ve sürdürülebilir bir kariyer inşa edebiliyor. Çoğu yaratıcı girişim gibi, başarılı olmak için fotoğraf tutkunınızı gerçek iş becerileri ile dengelemeniz gerekir.

İşinizi kurmak ve büyütmek için, hem çiğ yeteneklere hem de pazarlama becerisine ihtiyacınız var. Konuştuğumuz bir fotoğrafçı, “kendinizi pazarlamak” yeteneğinin başarının en önemli faktörlerinden biri olduğunu söyledi. Zanaatkarınızı geliştirmek ve ürününüzü geliştirmek için sürekli çalışmalısınız ve kendi marka bilinci oluşturma, çevrimiçi pazarlama ve insan becerileriniz üzerinde sürekli çalışmalısınız. İki kişi olmaksızın, sonuçlar muhtemel bir tam zamanlı iş yerine pahalı bir hobi olacak.

Başlangıç ​​maliyeti

Kaliteli fotoğraf ekipmanı çok pahalı, bu nedenle en azından başlamak isteyeceksiniz: 5.000 $ ‘lık bir lens satın almak işiniz henüz para kazanmıyorsa mantıklı değil. Pek çok profesyonel fotoğrafçı, fotoğrafçılığınızı başlatmak için yaklaşık 10,000 $ bütçelemeyi planladığını söylüyor.

Profesyonel fotoğrafçı göre Austen Diamond , “bina yavaş ve akıllı” Sen çevik kalmanıza yardımcı olacaktır. Dişli iyileştirmelerini finanse etmek için işletmenizin organik olarak büyümesine izin verin ve mümkünse borçdan kaçınmaya çalışın.

Profesyonel fotoğrafçılarla yapılan röportajlara dayanarak, işyerinizi başlatmak için stüdyo ya da ofis alanı da dahil olmak üzere temel bir bütçe aşağıda belirtilmiştir. Tüm fiyatlar yıllık tahminler veya bir defalık alımlardır.

 • İki kamera: Her biri için 1.500 – 2.000 $
 • Çoklu mercekler: 1000 dolardan + her
 • İki yanıp sönüyor: 700 $
 • Birden fazla hafıza kartı: 50 $ + her
 • İki harici disk: Her biri 120 $ (bir yedekleme uzakta tutun)
 • Yeterli hafızaya sahip bilgisayar veya dizüstü bilgisayar: 2.000 dolar
 • Web sitesi ( Wix , PhotoShelter , SmugMug ve / veya Squarespace ): 60 $ +
 • Lightroom ve Photoshop abonelik: Yılda 120 $
 • İşletme lisansları: 150 ABD Doları (değişir)
 • Sigorta: Yılda 600 dolar (değişir)
 • Muhasebe: Yılda 300 dolar + (değişmektedir)
 • Sözleşmeler: 1000 dolara ücretsiz + (değişebilir)
 • Gibi online kanıtı galerisi, ShootProof : Yıl başına 120 $
 • Kartvizitler: 20 $ +

İsteğe bağlı giderler:

 • Gibi iş eğitimi, Lynda.com sınıfları
 • Fotoğraf atölyeleri ve sınıflar
 • Şık fotoğraf makinesi çantaları ve kayışları
 • İkinci bilgisayar
 • Basılı pazarlama materyalleri
 • Stüdyo ve ofis alanı
Daha Fazlası


1 26

Yapmanız gereken diğer şeyler (ücretsiz veya düşük maliyetli olabilir):

 • İşletmenizi sosyal medya yoluyla pazarlayın (başlamak için Facebook, Twitter ve Instagram)
 • İşletme adınızı ve logonuzu oluşturun
 • En iyi iş yapısını araştırın (LLC, S corporation veya diğerleri)
 • Satış vergisi izni ve işveren kimlik numarası (EIN) edinme
 • Görüntü lisanslama ve kullanım sözleşmelerini edinin; Creative Commons serbest hizmetleri sunmaktadır
 • İşletme banka hesaplarını ayarlama
 • Müşteri iletişim bilgileri ve e-postaları yönetmek için bir yol bulmak (ve BND en listesini görmek iyi CRM yazılımı )
 • Bir e-tablo ve zamanlama çözümü seçin (Google Dokümanlar ücretsizdir)
 • Gibi bir masraf izci (kilometre, gider, faturalandırılabilir zaman), bul Expensify veya BizXpenseTracker
 • Araştırma, kredi kartı ödeme işleme gibi Meydanı veya PayPal gibi,
 • Tavsiye programı hazırla

Markanız ve itibarınız

Uzman kaynakları, kişisel markanızı ve şöhretinizi profesyonel bir fotoğrafçı olarak oluşturmak için aşağıdaki tavsiyeleri sundu.

Sizin kişi ve vites: Eğer insanlarla çalışmak, ve marka olmak istiyorsanız. Küçük şeyler dahi itibarınızı etkiliyor ve işinizin çoğu ağız yoluyla yönlendirmelerle gelecek. Bir çekime gittiğinizde uygun bir şekilde giyinin. Gömleğini ütüle. Arabanı yıka ve Organize olmak. Kendi suyunu ve aperitiflerinizi getirin. Elektronik cihazınızı şarj edin. Teşekkür ederim ve sevk hediyeleri şık olmalı. Hazır olmak saygı ve profesyonel gösterir.

Zamanında olmak: Her zaman erken sürgün gelmesi ve söz ne zaman bir ürün sunmak için başarısız değil. Kayıp kalmamak için yönergeleri yazdırabilirsiniz. Müşterilerinizin üretim programınızı ve bunların kanıtlarını ve nihai ürününü ne kadar süreyle almalarını ve anlaşmalarınıza bağlı kalmalarını sağlayın. Telefon çağrılarını ve e-postaları zamanında cevaplayın.

Çevrimiçi: Rumuz bugünlerde neredeyse imkansız. Birçok potansiyel müşteri sizi ve işinizi çevrimiçi ortamda arıyor olacak. Çevrimiçi olarak gönderdiğiniz görüntüler yalnızca yüksek kaliteli olmamalı, aynı zamanda yapmayı istediğiniz işi çekmek için çekmek istediğiniz görüntü türlerinden de olmalıdır. Çekişmeli sosyal medya mesajlarından kaçının ve dilinizi olumlu tutun. LinkedIn profilinizi ve iletişim bilgilerinizi tüm sitelerde güncel tutun.

Fiyatlandırma

Birçok fotoğrafçı fiyatı belirleme ve değerini belirleme konusunda zorlanmaktadır. Elbette kayıp parayla sonuçlanacak ya da asgari ücretten daha düşük bir fiyat elde etmemelisiniz, ancak birçoğu bunu yapıyor. Rakiplerinizin ne talep ettiğini görmek için alanınızı araştırabilirsiniz, ancak nihayetinde değer verdiğiniz şeyin ücretlendirilmesi gerekecektir. Genellikle, çekim her saati için 3 saatlik düzenleme süresini tahmin etmek istersiniz. Bazı fotoğrafçılar, standart maliyetleri karşılamak için saatte yaklaşık 50 $ ölçer kullanıyor. Seyahat ve hazırlık süresine dikkat etmeyi unutmayın. Sigorta, dişli ekipmanları, muhasebe hizmetleri ve web siteniz gibi devam eden maliyetlerinizi düşünün. Rakamları toplamaya başladıktan sonra, rakiplerinizin altını oynamak neden her zaman en iyi strateji olmayabilir ve bir konserde para kaybetmenize neden olabilir görebilirsiniz. Rakamları eşleştiremiyorsanız, pahalı bir hobiye sahip olup olmadığınızdan veya farklı, daha karlı bir pazara girmenizin gerekip gerekmeyeceğini düşünmelisiniz. Ayrıca, yüksek fiyatlı konser için her zaman ön ödemeli bir depozito önermeniz gerekir. Kredi kartı durdurma ödemelerini önlemek için, mevduatınızı ödemek için nakit, kasiyer çek veya banka havalesi talep etmeniz gerekir.

Müşteri beklentileri ve sözleşmeleri

Müşterilerinizin beklentilerini yönetmek başarı için önemlidir. Müşterileriniz sizden ne bekleyeceğinizi ve onlardan neler beklediğini tam olarak bilmelidir. Düğünler için zaman çizelgeleri ve grup resimleri önceden düzenlenmelidir. Bebek fotoğrafları için, müşterileriniz hangi kıyafeti ve aksesuarları getireceğini bilmelidir. Kurumsal görüntü görüntüleri çekiyorsanız, insanlar nasıl kıyafet bilmelidir.

Sözleşmeler için, müşterileriniz ne kadar önceden ödenmesi gerektiği ve nasıl ödeneceğini bilmelidir. Zamanlamayı yapabilmeniz için önceden ne kadar ilerlemiş olmanız gerektiği konusunda şartlar belirlemelisiniz. Sözleşmeler dikkatli bir şekilde açıklanmalı ve uygulanabilir olması durumunda müşterileriniz görüntüleri nasıl kullanacaklarını bilmelidirler – ve bu da yazılı olmalıdır. Herkes legalese ile rahat değilse de, profesyonellikiniz iş anlaşmanızın bu gerekli parçasını olabildiğince pürüzsüz hale getirmeye yardımcı olacaktır. Sen gibi sitelerde böyle bir model serbest bırakılması, fotoğraf lisanslama, düğün anlaşmaları ve diğer ortak fotoğrafçılık sözleşmeleri gibi online ücretsiz sözleşmeler bulabilirsiniz Az Muhasebe . Niş pazarınızı bulmak sadece belirli bir beceri setine odaklanmanıza olanak tanımakla kalmaz, aynı zamanda belli bir türe ağ potansiyelleri bulmak için fırsat da sunar. Düğün ve bebek fotoğrafçısı bol miktarda. Bu tür müzikleri hala seçebilirsiniz, ancak başkalarının sunmadığı bir şey sunabilirseniz, daha fazla çalışma bulabilirsiniz. Sunduğunuz ürün, spor gibi belirli bir türe veya hatta esprili fotoğraflar gibi bir stil veya havayı kapsayabilir. Veya belki de bir yazarsınız ve aile öyküleri ile güzel resim kitapları oluşturabilirsiniz. Belki tıp endüstrisinde çalışıyorsunuz ve kaliteli eğitim medikal fotoğrafçılığı hakkında bilgi sahibisiniz. Nerede iş bulabilirim? Düğün fotoğrafçılığına ilişkin bir not Düğünlerle, doğru yapmak için tek şansın olsun. Fotoğraf makinenizle veya bellek kartınızla ilgili sorunlarınız varsa ve uygun yedekleme donanımına sahip değilseniz, her şeyi özleyebilir ve şöhretinize hızlı bir şekilde zarar verebilirsiniz. Aydınlatma zorluklarına ya da duygusal, düşünceli aile üyeleriyle çalışmanın kaosuna hazır değilseniz, en iyi işinizi yapamazsınız. Düğünler genellikle karlı konser olmasına rağmen, birçok deneyimli düğün fotoğrafçısı, soloya başlamadan önce kurulmuş bir düğün fotoğrafçısıyla ikinci bir atıcı olarak başlamanızı önerir.

Birçok yarı zamanlı veya serbest fotoğrafçı düğün oyuna katılmaya çalışıyor, ancak becerileriniz üzerinde çalışırken ve uygun dişlileri satın alırken para kazanmanın başka yolları da var. Düğün pazarının mevsimsel olduğunu ve işlerin sonbahar ve kış mevsiminde dalgalanabileceğini belirtmek de önemlidir. Bu pazara giriyorsanız, ön planda tutmayı ve sezon dışı kalmayı unutmayın. Diğer fotoğrafçılık pazarları Aşırı doymuş düğün veya bebek pazarında yarışmakla ilgilenmiyor musunuz? İşte keşfedebileceğiniz bazı diğer caddeler:

Stok fotoğrafçılığı: Kendi stok fotoğraf web sitesi başlatmak veya gibi popüler sitelere bir katılımcı olarak kayıt olabilirsiniz Shutterstock veya iStock . Ödeme düşük olabilir, ancak lisans sizin için yönetilir ve bir miktar satış yapabilirsiniz.

Sözleşme çalışması: Bazı fotoğrafçılar bir dizi aylık tutarı, yerel olayları kapsayacak şekilde veya çağrı olmak ödeme sözleşmeleri almış. Örneğin, belki de yerel turizm veya iş geliştirme departmanı, yerel etkinlikleri kapsamak üzere size aylık ödeme yapabilir.

Ticari fotoğrafçılık: Tüm işletmeler bu gün web görüntüleri gerekir. Ürünlerinin veya hizmetlerinin, tesislerinin ve yönetim kurulu üyelerinin ve yönetim ekibinin resim görüntülerini yakalayan işler bulabilirsiniz. Gayrimenkul: Çoğu zaman, emlakçılar evlerde, iş özellikleri ve arazi mesleki görüntüleri yakalamak için fotoğrafçı ile sözleşme olacaktır. Ayrıca, 360 derecelik veya interaktif video çekimleri yapmanızı isteyebilirler.

Evcil hayvan: Ya portre tarzı görüntü olarak ya da doğal hareket ve eylem ile yere, insanlar kesinlikle onların Evcil seviyorum ve bazı hayvan sahipleri kürklü arkadaşlarından profesyonel görüntüler istiyorum.

Boudoir veya sihir: profesyonelce yapılır onların saç ve makyaj ile bunların çekilen şehvetli kendilerini resimler veya görüntüler gibi birçok kişi. Saç ve makyaj yapamıyorsanız, bunlar bir stüdyoda diğer profesyonel sanatçılarla yapılabilir.

Spor: Spor organizasyonlarının çok çeşitli profesyonel görüntü ve video istiyorum. Hatta bir tam sezon ya da yerel bir maraton, rodeo veya bisiklet yarışı gibi belirli bir etkinliği kapsamak üzere sözleşme çalışması elde edebilirsiniz. Spor anlarını yakalamak için kullanılan objektiflerin pahalı olabileceğini unutmayın.

Yerel haberler: Yerel baskı, televizyon ve online haber kaynakları yerel etkinlikler, hava afetler veya suç sahneleri görüntüleri için ödeyebilir. Dışarı çıkmanızı ve ondan önceki etkinlikleri karşılamanızı gerektirir, ancak daha sonra ödeyebilirsiniz. Görüntü veya video düzenleme: Bir meşgul yerel fotoğrafçı onun iş yükü yardıma ihtiyacınız olabilir. Ödeme ideal olmayabilir, ancak düzenleme becerileriniz üzerinde çalışmak için iyi bir fırsattır.

Ürün görüntüleri: Birçok yerel esnaf ve perakende işletmelerin ürünleri online satış ve Etsy veya Amazon gibi kendi web siteleri ya da alışveriş siteleri için iyi bir ürün görüntüleri gerekir. Görüntü başına ödeme düşük olur, ancak iş nispeten kolaydır.

Gıda görüntüleri: her iş gibi, restoranlar bir online varlığı olması gerekir. Lokantalara online menüler ve tanıtım resimleri yaratmada yardımcı olmak için bol miktarda çalışma bulabilirsiniz. Müzik: Çalışma grupları kendi web siteleri, CD ve medya paketleri tanıtım görüntüleri gerekir. Bazıları ayrıca canlı performanslarının videosunu arzuluyor. Paparazzi: Bazı insanlar için, “paparazzi” kirli bir kelime gibi görünebilir, ama kimse onların daha az-daha-iltifat rahat anlarında Kardashians pics snap vardır. Los Angeles, New York veya Las Vegas gibi bir şehirde yaşıyorsanız, ünlü fotoğraflarınızı satmaktan para kazanabilirsiniz. Baskılar: Bazı fotoğrafçıların baskı satan başarıyı yakaladı. Para kazanmanın, ancak türe uyarsa keşfetmeye değer, zor bir yoldur. Baskılar çevrimiçi ve galerilerde satılabilir. Yarışmalar: Bir fotoğraf yarışması giren kolaydır ve hiçbir ücrete tabi değildir, bu biraz ekstra gelir toplamak için denemeye değer olabilir. Olağanüstü bir fotoğrafçı olmak ve para kazanmak hakkında bilmek gereken çok şey var. Beceri, dikkatli pazarlama ve profesyonel bir üne sahip olarak, karlı bir fotoğrafçılık kariyeri yaratmak için iyi şansın var. Daha fazla kaynak Bir fotoğrafçılık işine başlama hakkında daha fazla bilgi aşağıdaki web sitelerinden edinilebilir:

Bunları da beğenebilirsin Yazarın diğer makaleleri