Bankaların Dışında Konut Kredisi Kullanmak Mümkün Müdür?

Son dönemlerde artan rekabet ortamına bağlı olarak peşinatsız ev kampanyaları da artmış ve tüketicilere farklı alternatifler sunulmaktadır. Örneğin ipotek karşılığında finans kurumlarından belli bir oranda faiz uygulanarak borç alabilirsiniz. Bunun yanı sıra inşaat firmaları da finans şirketinin aracı olmasına gerek kalmadan ev sahibi olmak isteyenlere destek olmaktadır. Bunun için birçok prosedüre gerek kalmadan, sadece gelir durumunuzu ifade eden yazıyla başvuru yapabilirsiniz. Ayrıca deprem, konut ve hayat sigortası poliçelerini yaptırmanıza da gerek bulunmamaktadır. Yine ekstra ücret ödemenize sebep olan ekspertiz de talep edilmemektedir. Tüm taksitlerinizi tamamladığınızda tapuyu üzerinize almak için ipoteğin kaldırılması yasal bir zorunluluktur. Buna istinaden inşaat şirketleri bu belgeyi de size herhangi bir masraf çıkarmadan verebilmektedir.

İnşaat Firmalarından Kredi Kullanmak

Daha Fazlası


1 44

İnşaat şirketleri, gerçekleştirdikleri projeler üzerinden peşinatsız ev sahibi olmak İsteyen herkese satış ofislerinde hizmet vermektedir. Ayrıca projelerin yer aldığı sitelerden canlı destek sağlayabilir ve merak ettiklerini hakkında bilgi alabilirsiniz. Bu kampanyalardan yararlanmak için sadece gelir durumunuzu ifade etmeniz yeterli olacaktır. Her bütçeye uygun şekilde ödeme planları oluşturulmakta ve kişilerin tercihine sunulmaktadır. Gelir gider hesaplarınızı netleştirdikten sonra, en uygun taksit planını seçmeniz ile günlük standartlarınızdan ödün vermeden ev sahibi olabilirsiniz. Ayrıca ödemelerinizde aksamalar olması durumunda yetkililere bilgilendirme yaparsanız taksitlerinizi dondurabilirsiniz. Buna ek olarak ise istediğiniz süre kadar taksitlerinizi öteleyebilme hakkınızda bulunmaktadır.

Çekiliş Yöntemiyle Ev Sahibi Olmak

Bankalar ve inşaat firmaları dışında peşinatsız ev almanın yolları arasında çekiliş yöntemini de ekleyebilmemiz mümkündür. Kurumsal kimliğini ve güvenirliliğini ispatlamış birçok firma eskilerden bilinen altın günü mantığında ev almanıza olanak sağlamaktadır. Burada bir havuz sistemi oluşturularak kişilerin arasında çekiliş düzenlenir. Ödeme planları yine bankalarda olduğu gibi kişilerin bütçe uygunluğuna göre düzenlenmektedir. Aynı zamanda 120 aya kadar vade süresi de yer aldığı için birçok kişi tarafından tercih edilmektedir. Buradaki en önemli kıstas yine borcunuzun tamamı ödenene kadar satın alınan konuta ipotek uygulanmasıdır. Yani taksitlerin tamamı bitmeden devir ve satış işlemlerini gerçekleştiremezsiniz.

Bunları da beğenebilirsin Yazarın diğer makaleleri