Konut Projeleri İçin Lansman Dönemlerini Takip Edin

Konut projeleri yapıma başladığı dönemlerde, belli aralıklar arasında lansmana girer. Kampanyalı satışların  olduğu bu dönemler, aynı zamanlarda ilk satışların yapıldığı dönemlerdir. Projelerden öncelikli olarak daire satın alanlar bu dönemde daha kazançlı yatırım yapabilir. Genelde ilk satışın yapıldığı anlarda, fiyatlar uygun tutulur ve bunu takip eden üç ay içerisinde fiyatlarda güncellemeler olur. Yani lansman döneminden daire satın alan birinin kazanmama ihtimali yoktur. Birçok yatırımcı bildiği ve güvendiği firmalardan lansman döneminde daire satın almakta ve belli bir dönem sonra bu daireleri satarak kar elde etmektedir.

Emlak Konut Projeleri

Emlak konut projeleri güvenilirlik anlamında kendini ispatlamıştır. Bu nedenle bu firmanın güvencesi altında olan şirketler ile çalışmanız halinde sorun yaşama ihtimaliniz çok düşüktür. Daire alırken, bütçeniz ve ne nasıl bir yaşam alanı istediğiniz konusu önem taşır. İstediğiniz yaşam alanını uygun fiyatlar ile satın almak için inşaat döneminden satın alma işlemlerini yapabilirsiniz.

Daha Fazlası


1 44

Konut projeleri sayıca fazladır. Şu anda İstanbul bölgesinde yapılan ya da satılamayan yahut tamamlanamayan projeler vardır. Bu nedenle inşaattan konut alma fikriniz varsa işlemlerinizi çok dikkatli yapmanız gerekir. Öncelikle seçtiğiniz şirketin daha önce yapılan projelerini kontrol edebilirsiniz. Daha önce düzenli iş teslim eden projeler gayet sorunsuz olarak işlerini yapmaktadır. Banka teminatlarına sahip olan ve bankalar ile anlaşmalı olan, esnek ödeme olanakları sunan firmaları tercih edebilirsiniz. Böylece yatırımlarınız boşa gitmemiş olur. Yıllarca çeşitli emekler ile biriktirilen paraların havaya uçmaması önemlidir.

Faizsiz Konut Projeleri

Bazı faizsiz konut projeleri ise daha yüksek bir peşinat ile sunulur. Anlaşmalı bankalar bu konuda birçok farklı ödeme planı sunmaktadır. Bunları değerlendirirken her biri ile ayrı ayrı görüşmekten çekinmeyiniz. Bunun dışında banka kredisi ile daire alacaksanız, kredi puanınızı önceden kontrol etmelisiniz. KKB kontrolünüz sonrasında kredi çekebilip çekemediğinizi anlayabilirsiniz. Buna göre de işlem yapabilirsiniz. Kredi puanının riskli ya da yetersiz göründüğü durumlarda kefil gösterebilirsiniz. Genelde eşler ev alırken eve giren geliri birlikte belgelediği için ödemeler ve kredi çekimi konusunda sorun yaşanmaz.

Bunları da beğenebilirsin Yazarın diğer makaleleri