Ev Sahibi Olmak Eskiye Göre Daha Kolay

Faiz ödemeden ve taksit seçeneklerinden faydalanarak ev sahibi olmak belirli bir dönemdir projeler kapsamında kullanılmaktadır. Ancak son dönemler içerisinde belirli nedenlerden dolayı bu projeler için artış gerçekleşmiştir. Faizsiz ev kredisinin neredeyse çoğu bankada yer almaması ve ev sahibi olacakların ev kredilerini 0 faiz ile alamamaları bu projelere olan talepleri de arttırmaktadır. Ev sahibi olacak olanların bu projeleri değerlendirmeleri ve ödeme miktarı ve yöntemlerini tercih etmeleri konut sahibi olabilmeleri için oldukça önemlidir.

Faizsiz Ev Alınabilecek Yöntemler

Daha Fazlası


1 44

Faizsiz ev alma yöntemleri yeni projeler ile artış göstermektedir. Ancak en eski yöntemler içerisinde kooperatifler yer almaktadır. Birçok farklı firmanın ve şirketin çalışmaları ile yapılan kooperatif çalışmalarına dahil olarak faiz ödemeden belirli taksitler ile birlikte konut sahibi olabilirsiniz. Bir diğer proje kapsamında toplu konutlar yer almaktadır. Toplu konut projeleri ile birlikte de faiz ödemeden ev sahibi olmanız mümkün hale getirilmiştir. Son zamanlarda ise imece usulü temeline dayanan projeler yer almaktadır. Ev sahibi olmak isteyen ancak nakit para bulunduramayanlar bu projelerden herhangi birinden faydalanarak hem taksitle hem de faiz ödemeden ev sahibi olabilirler. Ev sahibi olabilmeniz için tasarlanan bu projeler kapsamında oturabileceğiniz konutu genellikle kura ile birlikte seçebilirsiniz.

Bankaların Ev Kredilerinden Faydalanın

Faizsiz ev alamıyorsanız iseniz kredi almanız gerekecektir. Bu anlamda bankaların sizin için önerebileceği kredileri seçebilirsiniz. Bu anlamda verilen ev kredileri ev sahibi olabilecekler için çok daha uygun olmaktadır. Bu kredilerin ödeme seçenekleri de diğer kredi seçeneklerine göre farklılık gösterecektir. Ev kredileri kapsamında ödeyeceğiniz kredi ödeme seçeneklerini kendiniz size sunulan imkanlar çerçevesinde seçebilirsiniz. Bu sayede kendi bütçenize uygun bir şekilde ödeme planı belirleyebilir ve aylık olarak kira ödemek yerine kredi ödeyerek ev sahibi olabilirsiniz. Konut sahibi olacağınız alan içerisinde yatırım değerleri yüksek ise kredi ödemeniz ile birlikte daha fazla kazançlar da elde edebilirsiniz. Bu sayede ev sahibi olmanızın yanına karlı bir yatırım da yapmış olabilir ve kredinizi daha rahat ödeyebilirsiniz.

Bunları da beğenebilirsin Yazarın diğer makaleleri