Ev Alırken Yüksek Faiz Ödemek İstemiyorum

Faizsiz ev almak istiyorsanız günümüzde zor da olsa yine de bu imkanı sağlayan bazı yerler var. Bankaların yüksek miktardaki faiz miktarları neredeyse bir ev fiyatına denk geldiğinden vatandaş bu şekilde ev almak için başka yöntemlere başvurabiliyor.

Bankalar

Bazı bankalar konut kredisi adı altında verdiği kredilerden sıfır faiz aldığını söylese de çoğu zaman durum böyle olmamakta. Yine de bazı bankalar gerçekten sıfır faizle konut kredisi verdiklerini söylemektedir. Dilerseniz bu bankalarla iletişime geçip, detaylı bir araştırma yaptıktan sonra değerlendirebilirsiniz.

Daha Fazlası


1 44

Devlet Destekli Krediler

Bir diğer seçenekte devlet destekli krediler. 50 bin TL’ye kadar devlet destekli krediler faizsiz ev almak isteyen vatandaşların yükünü bir nebze de olsa azaltmakta. Anlaşmalı bankalar tarafından çeşitli tekliflerle sunulan faizsiz devlet destekli kredilerin amacı vatandaşı daha kolay ev sahibi yapmaktır. Bu kredileri dikkatle inceledikten sonra bütçenize en uygun teklifi değerlendirerek faiz ödemeden kredi çekebilir ve ev sahibi olabilirsiniz.

Bazı firmalar da faizsiz ev almak için vatandaşlara yardımcı olmakta…

Günümüzde faaliyet gösteren bazı firmalar vatandaşların faizsiz ev alma isteklerine yardımcı olmak amacıyla geliştirdikleri sistem doğrultusunda, taksitle tıpkı kira öder gibi insanları ev sahibi yapmaktadır. Tamamen sizlerin istekleri doğrultusunda hareket eden firmaların önceliği rahat ve geniş bir ödeme planı yapmaktır. Örneğin firma ile görüştükten sonra 120 bin TL’lik ve 100 taksitle ev almak istediniz. . Taksit sayısı kadar kişiden oluşan bir grupla birlikte taksitlerinizi ödemeye başlıyorsunuz ve her ay bir adet ev alabiliyorsunuz. Bu evleri firma noter huzurunda çekiliş yaparak her ay bir kişiye veriyor. Ev sahibi olduktan sonra da taksitlerinizi ödemeye devam ediyorsunuz. Sabit taksit ödeme zorunluluğu bulunmadan, dilediğiniz zaman gerekli şartları karşıladıktan sonra taksitlerinizi dondurabilirsiniz. Daha detaylı bilgi için bu firmalarla ve firmaların referans olarak göstereceği ev sahibi olan vatandaşlarla kafanızdaki tüm soru işaretlerinizi sormak amacıyla iletişime geçmeniz sizin yararınıza olacaktır. Gerçekten faiz oranlarının çok yüksek olduğu bu dönemde tıpkı kira öder gibi düşük maliyetle ev sahibi olmak için bu firmalar güzel bir fırsat olarak karşımıza çıkmaktadır.

Bunları da beğenebilirsin Yazarın diğer makaleleri