Banka Kredisi Desteği İle Kendi Evinizin Sahibi Olun

Yakın zamanda ev alma düşünceniz var ise, faizsiz konut projeleri size göre olabilir. Bazı kişiler banka kredisi ile işlem yapmak istemez. Faiz ödeme fikri dinen de kabul görmediği için, bu kişiler için katılım bankaları devreye girer. Faizsiz projeler sayıca fazla olmadığı için bu projeler size uygun olmadığında, daha farklı cazip projelere yönelmeniz gayet normaldir. Bu durumda katılım bankaları ile anlaşmalı olan firmalar sizin için çözüm önerisi olacaktır.

Engelliler İçin Özel Uygulamalar

Bazı projelerin engelli kontenjanları vardır. Özel uygulamaların olduğu durumda, özellikle TOKİ ciddi bir çalışma yapmıştır. Engellilere faizsiz konut projeleri bulunmaktadır. TOKİ’nin yaptığı bu uygulama bir hayli avantajlıdır. Sadece faizden muaf olma durumu değil aynı zamanda evlerin de engelli vatandaşlara hazır olarak sunulma durumu vardır. Bu imkanın diğer tüm özel projelerde engelli vatandaşlara sunulması gerekir. O zaman engellilerin hayatı biraz olsun kolaylaşmış olur. Bunun dışında yine faiz uygulaması yapmayan tüm projelerde zaten faiz ödememe durumu söz konusudur ki bu konseptte çok fazla proje yoktur.

Daha Fazlası


1 44

Ödeme Sistemleri Nasıl

Genelde projeler bankalar ile anlaşmalı olarak çalışmaktadır. Bu bankaların arasında katılım bankaları da olacağı için faizsiz konut alma şansını değerlendirebilirsiniz. İnançlı kişiler faizin haram olduğuna inandığı için bu konuda ya peşin alımlarda bulunur ya da katılım bankalarından yararlanır.

Faizsiz işlemler için tüm prosedürleirn eksiksiz olarak yerine getirilmesi gerekiyor. Maaş bordrosu en başta istenen evraklar arasındadır. Buna ek olarak bankacılar size bir evrak listesi tanımlayacaktır. Maaşınızın yetersiz olması durumunda eşinizi kefil gösterebilirsiniz. Maaşınız 3000 TL ise, bunun yarısı kadarını kredi miktarı olarak ödeyebileceğiniz öngörülecektir.

Kredi konusunda yüzde otuz peşinat, yüzde yetmiş banka kredisi imkanı vardır. Bu oranlar peşinat konusunda şirketlerin esnemelerine göre değişiklik gösterir. Yüzde otuzdan daha az ödeme yapabilir ve kalan bakiye için şirkete düzenli aralıklar ile ara ödeme yapmak kaydı ile anlaşabilirsiniz. Elbette bu gibi durumlar tamamen şirketlerin insiyatifi altındadır. Bu nedenle şirket seçerken ödemeler konusunda bu şirketlerin ne kadar esneyebileceği ayrıntısına da dikkat etmek gerekir.

Bunları da beğenebilirsin Yazarın diğer makaleleri