Ara Transfer Haberleri

Galatasaray’ın geçtiğimiz aylarda vefat eden emektar file bekçisi olan Turgay Şeren’in adının verildiği yeni sezonda tüm takımlar yeni sezon için hazırlık çalışmalarını ve kamp dönemini tamamladılar. Takımların hazırlık aşamasında her sezon başlamadan önce olduğu gibi spor haberleri futbol kulüplerinin gündemi olan transfer haberleri ile öne çıktı. Yapılan haberlerin birçoğu her ne kadar gerçeği yansıtmayan (asparagas) bilgilerle dolu olsa da doğruluk payı olan yayınlarda yapıldı.

Sezon hazırlığı kamp dönemi yeni transferler gelenlerin takıma uyum süreci derken yeni sezonun ilk yarısını bitirmeye çok kısa bir zaman kaldı. Birçok kulübümüz bu süre içinde ülkemizi uluslararası arenada temsil ederken bir yandan lig maçlarıyla yoğun bir tempo geçiriyor. Tüm bunların yanında takımlarda yaşanan istenileni veremeyen oyuncular beklentilerin altında kalan oyuncular ve talihsiz sakatlılar yaşayan oyuncular da oldu. İşte sezonun ilk yarısı bitmeye yakınken kulüplerin şimdiki parolası devre arasında takımlara yapılacak takviyelerle sezon sonu hedefledikleri noktaya ulaşabilmektir. Bunun için kulüpler şimdiden futbolcu transfer görüşmelerine başladı. Devre arası transferde ilk adımı 3 büyük kulüplerimizden olan BEŞİKTAŞ atacak gibi görünüyor

BEŞİKTAŞ BABEL’E ÇOK YAKIN

Daha Fazlası


1 44

Spor basınında yakın zamanda yer alan haber kaynaklarının da belirttiği haberlere bakılırsa Beşiktaş yıldız orta saha oyuncusu Ryan Babel’i renklerine bağlamak üzere.

Gökhan Töre’nin WestHam United’a kiralanmasının ardından kan kaybeden ve Olcay Şahan ve Kerim Frei den beklenilen performansı alamayan kulüp, devre arası dönemde orta sahayı Babel ile güçlendirmek istiyor. Basında yer alan haberlere göre yarım sezon için 750 bin Euro ve sonraki 2 yıl için ise 1.7 milyon Euro alması bekleniyor. 30 yaşındaki orta saha oyuncusu geçtiğimiz sezon Kasımpaşa kulübünde forma giydikten sonra İspanya’nın Deportivo La Coruna takımına transfer olmuş ve İspanya’da başarılı bir grafik yakalamıştı. Kulübünün de oyuncunun performansını göz önünde tutarak bırakmak istemediği haberleri yapılıyor.

Öte yandan defansta yaşanan sakatlıklar sebebiyle de bu bölgeye takviye yapmayı hedefleyen Beşiktaş, stoper arayışı içinde devre arasında bir oyuncu alacak gibi duruyor.

Yapılan haberler arasında defans oyuncusu Messias ‘ın adı geçiyor. İlerleyen günler de Brezilya nın Cruzeiro takımında oynayan defans oyuncusu içinde gelişmeler olacaktır.

Bunları da beğenebilirsin Yazarın diğer makaleleri