Google nasıl hacklendi?

Daha Fazlası


1 29

Dünya devi Google, geçtiğimiz günlerde hackerların kurbanı oldu. Peki güvenlik konusunda yatırım yapmaktan kaçınmayan Google, kim tarafından ve nasıl hacklendi?

Alphabet şirketinin alt şirketi olan Google, dünyanın en değerli şirketleri listesinde tepelerde bulunmayı başarıyor.

Google, Pakistanlı hackerlar tarafından hacklendi

Güvenlik konusunda dünyada akla gelen ilk şirketlerden birisi olan Google,gerek kullanıcılarının gerek kendi güvenliği için ise para harcamaktan kaçınmıyor.

Fakat bu yatırımlara rağmen geçtiğimiz günlerde hackerların kurbanı olmaktan kurtulamadı. Google‘ın resmi Bangladeş sitesi, Pakistanlı hackerlar tarafından hacklendi!

Google nasıl hacklendi

DNS Hijacking adı verilen bir saldırı yöntemini kullanan hackerlar, Google’a gelen kullanıcıları önceden oluşturulmuş hacklenmiş sayfaya yönlendirmeyi başardı.

DNS tescil firması olan BTCL kaynaklı olduğu belirlenen açık yüzünden hacklenen Google, konuyla alakalı bir açıklama yapmasa da BTCLtarafından sorunun kendilerinden kaynaklandığını ve açığın kapatıldığı şeklinde bir açıklama geldi.

Tüm gece bOyunca aktif kalan yönlendirme problemi geç olsa da giderildi fakat bu süre kullanıcıların kafasında Google’ın güvenliği konusunda soru işaretleri yaratmak için yeterli oldu.

Kaynak:http://shiftdelete.net/google-nasil-hacklendi-77896

Bunları da beğenebilirsin Yazarın diğer makaleleri