Profesyonel Ses Sistemi Nasıl Seçilir?

Ev sinema salonlarında kurulan projeksiyon cihazının yanında kaliteli bir ses sistemi de kullanmak, izlenen filmden kaliteli bir görüntüyle birlikte iyi bir ses alabilmek için önemlidir. Profesyonel ses sistemleri gelişen teknolojiyle birlikte yüksek çözünürlüklü projektörlere uyum sağlamakta, evde ve eğlencede iyi bir görüntü+ses birleşimi sağlayabilmektedir.

Özellikle sinema salonlarında yaşanan ses deneyiminin bir benzerini de evinde taşımak isteyen kişiler, bütçelerine ve mekana uygun ürün seçenekleri ile ev tipi bir sinema sistemi oluşturabiliyor. Mekan büyüklüğüne göre seçilen projeksiyon cihazı ve perdesinin yanında görüntü oynatıcının teknolojik olarak birbiri ile uyumu da önemlidir. Kullanıcıların ses sistemi seçiminde, diğer görüntü sağlayıcı cihazlar ve kablo bağlantılarını da göz önünde bulundurarak aşağıdaki detaylara dikkat etmesi tam verim almada önemlidir:

 

Daha Fazlası


1 44
  • Ev sinema salonu için en uygun ses sistemi 5+1’dir.
  • Televizyon ve görüntü oynatıcı markası ile ve birbirini destekleyen özellikte ses sistemi seçimi yapılmalıdır.
  • Son teknoloji bir ses sistemi almak, ürünün modasının kısa sürede eskimemesi için önemlidir. Günümüzde özellikle görüntü ve ses sistemi teknolojisi hızlı bir şekilde gelişmektedir.
  • Garanti koşuluyla bir ürün almak, olası arızalarda kurtarıcıdır.

Konser salonlarında, sinemalarda, düğün salonlarında, müzikli eğlencelerde mutlaka bir ses sistemi kullanılıyor. Profesyonel ses sistemi bu ortamlarda sesin kaliteli bir şekilde dinleyicilere ulaştırılması için tercih ediliyor.

Kapalı mekanlar için akustik dizayn ve seslendirme konusunda uzmanlaşmış bir ekip ile beklentiyi karşılayan çözümler üreten BoyutDijital, seçmiş olduğunuz ses sisteminin kurulumunda da yanınızda olur. Çift hoparlör, amplifikatör, kürsü mikrofonu, kabin hoparlör ve bluray ev sinema sistemi gibi geniş bir ürün yelpazesi bulunan boyutdijital.com internet sitesi, duvar tipi mağaza ses sistemleri de sunuyor.

Boyutdijital.com web sitesinde ses sistemlerini incelerken birçok markayı aynı anda görüntüleyebilir, fiyat karşılaştırması yaparak bütçenize ve projeksiyon cihazınıza en uygun ürünü satın alabilirsiniz.

Bunları da beğenebilirsin Yazarın diğer makaleleri