Google Diye Bu Siteye Sakın Girmeyin!

Dünyanın en popüler arama motoru olan Google’ın adresi Google.com’a girerken kopya sitesi ɢoogle.com’a girmeniz başınıza iş açabilir.

İnternette girdiğimiz sitelere sürekli dikkat etmemiz lazım. Çünkü sizin farkında olmadan yapacağınız bir harf hatası, asıl girmek istediğiniz site yerine onun kopya sitesine girebilirsiniz. Bu durum da başınıza ciddi sorunlar açabilir.

Daha Fazlası


1 29

SPAM VE ZARARLI SİTE

Buna yepyeni tek misal ise Google aracılığıyla geldi. Meydana çıkan google.com isimli site, bildiğimiz Google.com ya da google.com değil. G halinde yazılan kocaman harfin minik boyutta yazıldığı tek unicode ile ayarlanmış olan Google.com, spam ve zarar veren tek site olarak uyarı çekiyor.

SAKIN GİRMEYİN!

Aslında Google.com’a girdiğinizde açılacak meydana gelen site alakasız ve spam tek siteyi açıyor. Açıldığında klasik tek Google sayfası mahaline bambaşka tek görünüme sahip olan Google.com’u ziyaret etmenizi şüphesiz önerilmiyor.

KULLANICILARI UYARIN!

Analitik değerlerinde secret.google.com adresini göstererek kendine yer bulan bu spam siteye bakmanızı da önerilmiyor; bilgisayarınıza rastgele bir şeyi yapabilir!

Bunları da beğenebilirsin Yazarın diğer makaleleri