HOLLYWOOD Starları Nasıl Makyaj Yapıyorlar

  • Keira Knightley

20 yaşında Oscar’a aday gösterilen Knightley, En İyi Kadın Oyuncu Akademi Ödülü’ne en genç aday gösterilen üç kişiden biri. Başarılı olduğu kadar, güzelliğiyle de hayran bırakan Knightley, güzelliğini vurgulamak için gözlerine özel bir makyaj yapıyor. Gözüne uygulayacağı rengi dikey olarak değil, yatay olarak dışa doğru koyulaştıran Keira Knightley böylece gözlerinin çok daha büyük, etkileyici ve kadınsı görünmesini sağlıyor. O büyülü bakışlarının sırrı işte bu.

1-keira-knightley-1024x640

  • Elisha Cuthbert
Daha Fazlası


1 8

24 dizisinde dünyayı kurtaran çileli ajan Jack Buer’ın, sürekli teröristlere esir düşen kızı Kim Buer’ı canlandırarak şöhrete kavuşan ve tüm dünyanın dikkatini çeken Elisha, kaşların yüz ifadesini belirginleştiren ve yüze karakter kazandıran en önemli detay olduğunu düşünüyor ve kaşlarını inceltmek/kısaltmak yerine daha belirgin hale getirmeyi tercih ediyor.

2-elisha-cuthbert-1024x576

  • Lucy Liu

Hollywood’un Çin asıllı güzel oyuncusu 47 yaşında olmasına rağmen hala sinema sektöründeki en güzel kadınlardan biri. Mandarin, İngilizce, İtalyanca ve İspanyolca’yı mükemmel konuşabilen, gençlik yıllarında oyunculukla adını duyurduktan sonra şimdi ünlü filmlerin yapımcısı olarak kamera arkasında başarıyı yakalaan Liu için aynı zamanda Hollywood’un en akıllı kadını yorumları da yapılıyor. 47 yaşında hala yaşından 10-15 yaş genç ve çok güzel görünen Lucy Liu, makyajı çok zekice ve bilinçli şekilde yapıyor. Bu da onun kameralara verdiği hiç yaşlanmayan kadın sırrının bir parçası. Çinlilere özel geniş dudaklara sahip Lucy Liu kırmızı, mor ya da bordo renklerde ruj süreceği zaman, ruj ve dudak kaleminden önce dudak çizgileri üzerine açık renk kapatıcı uyguluyor. Böylece yüzünün en dikkat çekici noktalarından olan dudakları her zaman genç, bakımlı ve taze görünüyor.

3-lucy-liu-793x1024

  • Taylor Swift

26 yaşındaki güzel şarkıcıya herkes hayran. Swift güzelliğine ve gençliğine güvenerek, cesur makyaj yapmayı seven bir kadın. En çok dikkat çeken makyaj öğesi gözlerinden eksik etmediği kuyruklu eyeliner. Swift, kuyruklu eyeliner’ını nasıl yaptığını şöyle anlatıyor: “Öncelikle dış köşeden başlıyorum; kirpik alt çizgisinin eğrisini takip ediyorum. Sonra üst kirpiğin diplerine çizgi çekiyorum ve köşede birleştiriyorum.” Taylor Swift, çok uzun zamandır kullandığı bu yöntemi zamanla mükemmelleştirmiş ve birkaç dakika içinde eyeliner çizgisini bitirebiliyor.

4-taylor-swift-1024x640

Bunları da beğenebilirsin Yazarın diğer makaleleri