Güzel ve Genç Bir Cilt İçin Kullanabileceğiniz Ürünler

Sağlıklı ve genç bir cilt kadınlar için en çok arzu edilen, en değerli şey olarak göze çarpıyor. Elbette güzel görünmek, belli başlı kusurları kapatmak makyajla belli oranlarda mümkün oluyor. Ancak sade ve güzel görünmek isteyenlerin en çok önem verdiği şey makyajsızken de genç ve güzel bir cilde sahip olmak. Genç bir cilt için yapılması gerekenler de çeşitleniyor. En güzel yöntem günlük bakımınızı asla ihmal etmemek ve cildiniz için doğru ürünleri kullanarak güzelliğinizi ve çabanızı desteklemek.

Genç bir cilde sahip olmak için öncelikle yaşadığınız koşulları iyi tahlil etmeniz gerekiyor. Büyük bir şehirde yaşıyorsanız, örneğin, kötü ve kirli hava koşullarını mutlaka göz önünde bulundurmalısınız. Başka bir açıdan, beslenme biçiminiz cildinizin sağlıklı ve genç olmasını büyük oranda etkileyen bir faktördür. Dikkat etmeniz gerekenlerin başında beslenmeniz de gelir. Yaşam biçiminiz, stres seviyeniz, gündelik alışkanlıklarınız da birleşince cildinize bütün bir yaklaşım sergilemeniz önemlidir. Gerisi, cilt bakımınız için kullandığınız ürünlerin marifetine kalır. Bu yazımızda, genç bir cilde sahip olmak için kullanabileceğiniz ürünlerden bahsedeceğiz. İyi okumalar!

1. Peeling Ürünleri

karisik-peeling

Peeling, cildinizin nefes almasını sağlayan en önemli cilt bakım türlerinin başında gelir. Sağlıklı bir cilt, nefes alan, yaşayan, canlılığını sürekli besleyen bir cilt anlamına gelir ve genç bir cilde sahip olmak için öncelikle sağlıklı bir cilde sahip olmanız gerekir. Bu nedenle, cilt tipinize uygun olarak seçeceğiniz peeling ürünlerinden edinip düzenli aralıklarla cilt bakımınızı yapmak önemlidir. Kuru, yağlı, karma ve hassas ciltler için özel olarak üretilen peeling formüllerinden biri mutlaka genç bir cilt için büyük bir adım olacaktır. Önde gelen kozmetik ve dermatoloji firmalarının ürünlerinden faydalanabileceğiniz gibi, kendiniz de evde doğal peelingler yapabilirsiniz.

2. Anti-Aging (Yaşlanma Karşıtı) Ürünler

genc-ve-guzel-bir-cilt-icin-kullanabileceginiz-urunler-4

Daha Fazlası


1 8

Genç ve canlı bir cilt için yapmanız gerekenlerden biri de anti-aging adı verilen yaşlanma karşıtı cilt bakım ürünlerinden yardım istemek olabilir. Yaşlanma karşıtı cilt bakım ürünlerinin odağında cildin yaşlanma sürecini yavaşlatmak ve mevcut kırışıklıklar, doku bozuklukları, sarkmalar gibi olumsuz etkileri bertaraf etmek bulunur. Bu nedenle, genç bir cilde sahip olmak için kapısını çalacağınız ürünlerin başında yaşlanma karşıtı kremler ve maskeler gelecektir. Yaşlanma karşıtı cilt bakım ürünleri cildinizde bulunan kolajen miktarının artışını destekleyerek cildinizin genç ve canlı görünmesi için çalışır.

3. Cilt Onarıcı Ürünler

genc-ve-guzel-bir-cilt-icin-kullanabileceginiz-urunler-3

Cilt onarıcı ürünler de genç bir cilde sahip olmak için edinmeniz gereken ürünlerden biridir. Belli bir yaştan sonra cildin kendisini yenileme potansiyelinde düşüş yaşanır ve cilt hızlıca yaşlılık belirtileri göstermeye başlayabilir. Bu nedenle, cildinize dışarıdan destek gerekir. Bu desteği, cilt onarıcı kremler ve cilt onarıcı serumlardan alabilirsiniz. Gece ve gündüz kremleri olmak üzere iki popüler kategoride değerlendirebileceğimiz cilt onarıcı kremlerden cilt tipinize ve ihtiyacınıza uygun olan ürünlerden satın alıp bakımınızı disiplinli bir biçimde yapmanız cildin yaşlanmasını engellemek için alacağınız en doğru kararlardan biri olur.

4. Lifting Etkili Cilt Bakım Ürünleri

genc-ve-guzel-bir-cilt-icin-kullanabileceginiz-urunler

Lifting (cilt bakımı bağlamında Türkçeye toparlama, sıkılaştırma olarak çevrilebilir) kayda değer cilt bakım aşamalarından biridir. Cildinizin yaşlanmasına karşı en etkili yöntemlerden biri de lifting etkili kremlerdenkullanmanızdır. Yaz kış kullanımının tavsiye edildiği kırışıklık karşıtı lifting etkili kremler, cildinizde meydana gelecek yaşlanma belirtileriyle savaşır. İçeriği ile cildi besleyerek toparlanmasını sağlayan ve düzenli kullanımda kırışıklarınızdan kurtulma potansiyelinizi artıran lifting etkili kremler genç bir cilde sahip olmak için edinmeniz gereken cilt bakım ürünlerinin başında gelir.

Siz genç bir cilde sahip olmak için hangi cilt bakım ürünlerini kullanıyorsunuz? Tavsiyelerinizi “Yorumlar” bölümüne yazmanız bizi mutlu eder.:)

Bunları da beğenebilirsin Yazarın diğer makaleleri