2017 Yılının İlkbahar-Yaz Sezonundan Gelinlik Trendleri

Önümüzdeki yıl evlenmeyi planlayanlar, ufukta evlilik görünmese dahi hayallerindeki gelinliği arayanlar, göz kamaştıran romantik elbiselere bakmaya doyamayanlar; 2017 İlkbahar-Yaz sezonunun öne çıkan yedi gelinlik trendi, koleksiyonlardan en etkileyici örneklerle karşınızda.

Bohem danteller

gelinlik

Naeem Khan, Jenny Packham, Marchesa

Klasik dantelli gelinlikleri beğeniyor ancak daha güncel ve farklı bir model arıyorsanız, abartısız, rahat ve akıcı hatlarıyla öne çıkan bohem dantelli tasarımlar tam size göre. Naeem Khan defilesinden aklımızda kalan minimal desenler, Jenny Packham koleksiyonundaki floral işlemeler ve Marchesa imzasıyla etnik detaylar size ilham verebilir.

Düşük omuz detayları

gelinlik-2

Oleg Cassini, Barrus, Jenny Packham

Yeni sezonda, bir başka klasik olan straplez gelinliklere alternatif düşük omuzlu modeller dikkat çekiyor. Tasarımcılar, omuzları zarafetle açıkta bırakmanın envai çeşit yolunu sunuyorlar. Oleg Cassinikoleksiyonundan zarif uzun kollu gelinlik modelleri, Barrus tasarımı modern yarım kol detayları ve Jenny Packham defilesindeki pudra pembesi yorumlar düşük omuzlu gelinlik bakanlar için seçtiklerimiz.

Üç boyutlu çiçekler

gelinlik-3

Marchesa, Oscar de la Renta, Monique Lhuillie

Geçen sezonun üç boyutlu çiçek işlemeleri yine trendler arasında. Gelinliğinize hareket katmak ve daha büyüleyici bir hava yakalamak için Marchesa’nın modern floral dokunuşları, Oscar de le Renta’nın omuzlarda toplanan demetleri ve Monique Lhuillier’in renkli çiçekleri aklınızda bulunsun!

Tamamlayıcı kaplar

gelinlik-4

Daha Fazlası


1 14

Lela Rose, Naeem Khan, Marchesa

Sezonun bir başka hit trendi de gelinlikleri tamamlayan şık kaplar. Aslında sadece kap değil, pelerin, bolero, panço ve etol formunda pek çok versiyon 2017 koleksiyonlarında… Lela Rose’dan seçtiğimiz model modern bir stil yaratmak isteyenler, Naeem Khan defilesinden seçtiğimiz pelerin gelinliğine upuzun bir hava katmayı tercih edenler, Marchesa’dan seçtiğimiz bu harika kare ise asil bir duruş sergilemeyi düşleyenler için.

Modern V yaka

gelinlik-5

Oleg Cassini, Reem Acra, Barrus

Trendler arasında yerini alan V dekolte gelinlikler yeni sezonda kimi zaman oldukça derin ve iddialı, kimi zaman da tül ve işlemelerle dengelenmiş halde karşımıza çıkıyorlar. Oleg Cassini koleksiyonunda tülle tamamlanmış V yaka detayları, Reem Acra defilesinde derin dekoltelerle karşımıza çıkarken, Barrustasarımları klasikten vazgeçmeyenlere ilham veriyor.

Başrolde sırt dekolteleri

gelinlik-6

Oleg Cassini, Carolina Herrera, Oscar de la Renta

Bakımlı, pürüzsüz ve ışıltılı bir tenle birleştiğinde etkileyici bir görünüm yaratan sırt dekoltesi, göğüs dekoltesine alternatif olarak koleksiyonlarda yerini koruyor. Sırt dekolteleri Oleg Cassini koleksiyonunda zarif işlemelerle, Carolina Herrera modellerinde kurdeleyle birleşen detaylarla ve Oscar de la Rentatasarımlarında ise nostaljik bir karizmayla karşımıza çıkıyor.

gelinlik-7

Carolina Herrera, Monique Lhuillier, Temperley

Gösterişli duvaklar

Duvaklar, 2017 İlkbahar-Yaz sezonuyla birlikte ekstra gösteriş kazanıyor. Havada zarafetle süzülen incecik tüller; danteller, boncuklar, payetler, kristaller ve işlemelerle zenginleşiyor. Bu yaz evleneceklere ilham verecek üç seçimimiz: Caroline Herrera’nın çiçek işlemeli duvak modelleri, Monique Lhullier’in upuzun helenistik duvakları ve Temperly London koleksiyonunun klasikten vazgeçmeyen sadelikte duvakları…

Fotoğraf: Lela Rose 2017 İlkbahar

Bunları da beğenebilirsin Yazarın diğer makaleleri