2016-2017 Sonbahar-Kış Giyim Tarzında Hangi Renkler Moda

Moda haftaları sırası ile yapıldı. New York,Paris,Milano gibi modanın öncülük ettiği şehirlerde koleksiyonlar arka arkaya beğeniye sunuldu. Bu koleksiyonlardaki önemli ayrıntı ise renkler ,bildiğiniz gibi her sene moda olan renkler değişmektedir. 2016-2017 sonbahar-kış giyim tarzında hangi renkler moda diye sormadan edemiyoruz. Renkler bir giyim tarzını gösteren en önemli parçalardan bir tanesidir güzel bir renk demek harika görünmek demek. Renk insanı fazlasıyla etkileyen bir olgu olduğu için 2016-2017 sonbahar-kış renk trendleri daha anlamlı hale geliyor. Bir yazdan ziyade sonbahar ve kış mevsiminde herkes koyu renkli ağırlıklı giyme eğiliminde bunun için soğuk mevsimindeki renk tercihleri daha önemli hale geliyor. Bu mevsiminde renk raporlarına baktığımızda mavi renklerin,toprak tonlarının ve canlı renklerin ön plana çıktığını görüyoruz. Soğuk zamanlara uyumlu bir o kadarda güzel renk tonları seçilmiş. Ana renklerden ziyade bunların tonları üzerinde durulmuş.

2016-2017 Sonbahar-Kış Renk Trendleri

1.Larcivert ile Kobalt Mavisi Arasındaki Renk Tonu

12016-2017-sonbahar-kis-giyim-tarzinda-hangi-renkler-moda

Bu yılın mavinin tonları yılı olduğunu söylemiştik. Bu da özenle seçilmiş mavi renk tonudur. Canlı,serin,sakinleştirici mavi anlamına geliyor bu ton. Lacoste,Chanel,Michael Kors gibi markalarda bu rengi sıklıkla görmeniz mümkün. Çoğu renk ile güzel uyum sağlaması artı bir özellik olarak karşımıza çıkıyor. Güzel kombinler için denene bir mavi renk tonudur.

2.Havalı Mavi

2havali-mavi-renk-tonu

Mavinin etkisini 2016 ve 2017 yılında fazlasıyla hissedeceğiz. Mavinin diğer bir tonu ise havalı mavi,bu mavi buz mavisine yakın ama biraz daha koyusu. Desenlerde,kazaklarda,elbiselerde bu rengi iyi bir şekilde kullanıldığını görmekteyiz. Havalı mavinin huzur verdiğini söyleyebiliriz. Versace,Fendi,Elie Saab gibi markalar havalı maviye yer verenler.

3.Gri Tonları

32016-2017-renk-trendleri

Gri-kızıl kombinasyonu bu mevsime damga vuracak gibi. Grinin tonları fazlasıyla ön planda. Sonbahar ve kış mevsimine de fazlası ile uyumlu,gri renklerin üzerine desenlerde ayrı bir hoş duruyor.

4.Aurora Kırmızısı

42016-2017-ye-damga-vuracak-renkler

Koyu kırmızı ve kırmızı tonları arasında kalan bu renk aurora kırmızısı olarak isimlendirilmektedir. 2016-2017 sonbahar-kış mevsiminin moda renklerinden. Canlı,gizemli,şehvetli ve sıcak duyguları barındıran bir ton olarak karşımıza çıkıyor.

5.Toprak Renkleri

52017-nin-en-cok-tercih-edilecek-renk-tercihleri

Nötr bir gölge rengidir. Trenç kotlarda toprak renklerini fazlasıyla görmekteyiz. Kahverengimsi renk tonları ile çok iyi kombinler yapılmaktadır. Zıt bir koyu bir açık tonlarla da eşleştirilmesi çok doğru olacaktır.

6.Tozlu Sedir Rengi

6renk-modasi

Daha Fazlası


1 14

Kalplerimizi ısıtmak için en iyi renk trendlerinden. Birçok moda tasarımcısı bu renge aşıktır. Çünkü giyim parçaları ile çok iyi uyum sağlar. Güzel bir sonbahar ve kış için tercih edebilirsiniz.

7.Koyu Yeşil  ve Tonları

72016-2017-sonbahar-kis-giyim-tarzinda-hangi-renkler-moda

Son derece sofistike,havalı,zarif bir yeşil tonları. Deri elbiseleri,pantolon,blazer,ipek gömlek koyu yeşil ve tonları anlam kazanmıştır. Zengin koleksiyonların kurtarıcı rengi olduğunu söyleyebiliriz. koyu yeşil ve tonlarına en uyum sağlayan renklerden bir tanesi de turuncudur. Turuncu-yeşil kombini çok hoş olacaktır.

8.Hardal renkleri

82017-kombinleri-icin-renk-onerileri

Baharatlı hardal renkleri canlı ve egzotik bir hava katmaktadır. Soğuk mevsimde güneşin ışığı yoksa hardal renklerinin yansıması vardır. Hardal renkleriyle özellikle tül süslemelerine yer verdiklerini söyleyebiliriz.

9.Yaprak Rengi

92016-2017-sonbahar-kis-renk-trendleri

Yumuşak bir tona sahip olan yaprak rengi sonbaharın rengidir. Sonbaharla özdeşleşen yaprak sararması giyim tarzınada yansımış durumda. 2016-2017 renk trendleri arasında başı çekmektedir. DKNY,Prada,Isabel Marant,Givenchy gibi markalar giyim parçalarında yaprak renklerine bolca yer verenlerden.

10.Pembe-Mor Tonları Karışımı

102016-2017-sonbahar-kis-giyiminde-renk-trendleri

Büyülü moda tasarımcıların sevdiği renk tonudur. Çok yönlü renk kombinasyonları sunar. Harika ve baştan çıkarıcı bir tonu vardır bu rengin. Etkileyici bir o kadarda tesirli bir renk diyebiliriz. Bu mevsim tarzına damga vuracak gibi.

11.Larcivert ve Kobalt Mavisi

112017-nin-en-guzel-renkleri-hangisi

En güçlü mavi tonu budur. Benzersi bir şekilde bize maviyi yansıtmaktadır. Baş döndürücü etkisi ile maksi elbiselere,dalgalı eteklere,balıkçı yaka kazaklara kadar yansımıştır.

12.Haki ve Zeytin Yeşili

12haki-ve-zeytin-yesili

Kaynak:http://www.stylekadin.com/moda/2016-2017-sonbahar-kis-giyim-tarzinda-hangi-renkler-moda.html

Bunları da beğenebilirsin Yazarın diğer makaleleri