Facebook Yeni TT’yi Getiriyor

Facebook, kullanıcıların gündem odaklı tercihlerine yöneliyor. Facebook, Twitter ile özdeşleşen “Trending Topic(TT)” çözümünü kullanıcılara sunmaya hazırlanıyor.

Dünya genelinde en çok kullanıcı sayısı barındıran sosyal medya platformu konumundaki Facebook, daha önceki süreçte kullanıcıların sosyal medya tercihleri arasında sıklıkla yer verdikleri bir özelliği bünyesine getirmeye hazırlandığını belirtmişti.

Daha Fazlası


1 22

Gündem odaklı konuları takip eden kullanıcılarını odağına alan Facebook,günün öne çıkan, en çok konuşulan konu başlıklarının bulunduğu bir platform meydana getireceğini açıklamıştı.

Facebook şimdiki süreçte ise Twitter‘daki sürüm olan Trending Topic(TT)çözümünün kendi uygulamasına uyarlayacağı sistem hakkında daha detaylı bilgi verdi.

trending-topics-on-facebook

Facebook’a trending topic geliyor

Facebook, özel olarak meydana getireceği algoritma ile ülke ve dünya gündeminde, günün öne çıkan başlıklarını bulunduran bir platform oluşturuyor.

Facebook’un editör ekibi tarafından gerçekleştirilecek proje kapsamında, kullanıcıların en çok içerik paylaştıkları, yorumlarda bahsettikleri, beğeni tercihlerinde bulundukları konuların yer aldığı bir alan meydana getirilecek.

Gündem konularını konuşan kullanıcı sayıları gibi istatistiklerin yer alacağı panel, gündem konusu hakkındaki paylaşımları kullanıcılara aktarabilecek.

Konuşulan gündeme dair konudan haberdar olmak isteyen kullanıcılar, panelden ilgili yere ulaşabilecekler.

Örneğin panele girilecek #PhelpsFace

screen-shot-2016-08-27-at-14-08-02-7asf20x720

Digital Trends‘de yer alan habere göre uzmanlar henüz başlangıç aşamasındaki algoritmanın ne zaman kullanıcılara aktarılacağı konusunda net bir tarih veremiyorlar.

Facebook’un bazı çalışanları, daha önceki süreçte algoritmaya ve beraberinde yeni özelliğe ilişkin sızıntılarda bulunmuş; Facebook konuyla ilgili gerekenin yapılacağını belirtmişti.

Mark Zuckerberg‘in açıklamalarını takiben Facebook olayı bir “iç soruşturma” şeklinde kapatmıştı.

:: Facebook’un daha kapsamlı bir Trending Topic paneli meydana getirmeye yönelik girişiminin beklentileri karşılayacağını düşünüyor musunuz?

Bunları da beğenebilirsin Yazarın diğer makaleleri