Chrome’da Tam Ekran Yapıldığında Karşılaşılan Hata ve Çözümü

Dünyanın en çok kullanılan tarayıcısı Google Chrome, kimi zaman enteresan problemlerle karşımıza çıkabiliyor. Bir süredir Chrome’da video izlerken, izlediğimiz videoyu tam ekran yaptığımızda, sol alt köşede bir link görüntüsü olduğunu fark ettik. Bu durum oldukça rahatsız edici bir hal almaya başladığında ise çözüm yolları aradık. Öncelikle bu sorun için kesin ve net bir çözüm olmadığını belirtmek istiyoruz. Ancak yine de kendi adımıza böyle bir sorunun kalmadığını da belirtelim.

Dünyanın en çok kullanılan tarayıcısı Google Chrome

Sorunun kaynağının tarayıcı ile birlikte gelen Adobe Flash eklentisi olma ihtimali oldukça yüksek. Yine kesin olmamakla birlikte, bizim bu sorunu Flash eklentisini devre dışı bırakarak çözdüğümüzü belirtelim.

Daha Fazlası


1 59

İlk olarak tarayıcının adres çubuğuna, chrome://plugins yazın, orada Adobe Flash Player’ın olduğu bölüme gelin. Büyük ihtimalle iki farklı versiyon göreceksiniz ve ikisi de etkinleştirilmiş olacak. Bu versiyonlardan ChromeApplication39.0.2171.95PepperFlashpepflashplayer.dll yolunu gösteren sürümü devre dışı bırakın. Chrome’u kapatıp yeniden başlatın.

chrome-plugins-çözüm nedir

Artık videoları tam ekran yaptığınızda sol altta çıkan bağlantının ortadan kalkmış olması gerekiyor. Sorununuz bu yöntemle çözülmediyse veya farklı yöntemlerle çözmeyi başardıysanız, yorumlarınızı bekliyor olacağız.

Bunları da beğenebilirsin Yazarın diğer makaleleri