Twitter’daki en etkili 100 içerik pazarlamacıyı biliyor musunuz?

Sosyal medya kanaat önderi (influencer) ölçümleme alanında etkinlik yayınlayan Onalytica, Twitter’daki en etkili 25 içerik marketing kanaat önderini beyan etti. Buna bakılırsa, ilk sırada 100 puanla Jeff Bullas (@jeffbullas) içeriyor. İkinci sırada 79,23 puana haiz Jay Baer (@jaybaer) bulunuyor. Üçüncü sırada 73,99 puanla Joe Pulizzi (@JoePulizzi) ve dördüncü sırada Michael Brenner (@BrennerMichael) karşımıza çıkıyor. Beşinci sıranın sahibi ise 67,24 puanla Neil Patel (@neilpatel) oluyor.

Onalytica’nın Content Marketing 2016 adlı çalışmasında göz önünde bulundurulan faktörleri şöyle sıralayabiliriz: Kullanıcıların içerik marketing konusunu ele alan tweet’leri, kaç takip edenleri olduğu ve Twitter’da kendilerine ne kadar atıfta bulunulduğu. Firma bu emek harcamayı 90 günlük bir süreyi kapsayacak biçimde yürüttü. Onalytica 90 günlük devre için 410 bin 454 tweet mesajını taradığını açıklıyor ve bu mesajların içerisinde “content marketing” yahut “contentmarketing” ifadelerinin belirlendiğini aktarıyor.

Daha Fazlası


1 26

İçerik pazarlaması kuruluşlarında kim öne çıkıyor?

Onalytica’nın raporunda içerik pazarlaması alanındaki kurumların da performansı değerlendiriliyor. Burada Content Marketing Institute (CMIContent) 100 puanla ilk sırada bulunuyor. İkinci sırada HubSpot (@HubSpot) 84,25 puana yer alırken, Inc (@Inc) 77,09 puanla üçüncü oluyor. Moz (@Moz) 72,36 puanla dördüncü ve NewsCred (@newscred) beşinci sırada karşımıza çıkıyor.

Onalytica 2009 senesinde Michael ve Paul Birch tarafınca toplumsal medya  analitiği, içgörü raporlama ve kanaat önderi ölçümleme amacıyla kuruldu.  Firma, 2013’te Influencer Relations Management isimli platformuyla müşterilerine, kanaat önderleriyle ilişkilerini idare etme ve ölçeklendirmel

Bunları da beğenebilirsin Yazarın diğer makaleleri