Pokemon Go, yerel pazarlamanın geleceğini nasıl değiştirecek?

Oyunun popülaritesinin artmasıyla beraber, markalarda marketing kampanyalarının içerisine Pokémon Go’yu dahil etmeye başladı ve bu oyun yardımıyla yerel marketing dünyası tabir-i caizse temelden değişmeye hazırlanıyor.

Gece yarısından sonrasında bir tek birkaç pokemon daha yakalamak için sokaklarda gezen insanoğlu düşünülürse, bu oyun marketing ve artırılmış gerçeklik dünyasında fazlaca şeyi değiştirecek benzer biçimde gözüküyor.

SensorTower tarafınca meydana getirilen bir araştırmaya nazaran, yaklaşık bir iPhone kullanıcısı Pokémon Go’da ortalama olarak 33 dakika 25 saniye vakit geçiriyor. Bu yaklaşık, toplumsal ağlarda geçirilen sürenin fazlaca fazlaca üzerinde bir sayı.

Daha Fazlası


1 26

Bir zamanların popüler oyunlarından önde gelen CandyCrush’a bakacak olursak, Pokémon Go insanların kafasını kaldırmadığı bu oyunun 1 sene 3 ayda ulaşmış olduğu başarısını bir tek bir haftada geçti ve Amerika’de günlük 21 milyon etken kullanıcıya ulaştı.

Böylece artırılmış gerçeklik yaşamımıza adapte bulunmasına daha vakit var diyen her insanın tezi çürümüş oldu. Şundan dolayı Pokémon Go artırılmış gerçekliği günlük yaşantımızın bir parçası haline getirdi.

Artırılmış gerçekliği organik hayatımızın bir parçası haline getiren oyun, uygulamanın gücünden istifade etmek ve kendi yerel işlerini tanıtmak isteyenler için biçilmiş bir kaftan.

Biliyorsunuz insanoğlu yeni pokemonlar yakalamak için devamlı dışarda ve değişik bölgelere gitmek zorundalar. Hatta Niantic ile anlaşan McDonalds daha şimdiden bütün restoranlarını Pokemon oynayanlar için bir durak haline getirmek için emek harcamalar meydana getirmeye başladı ve 3,000 restoranını gym’e çevirip, insanların Pokémon Go oynamasını sağlayacak düzeye getirmeye çalışıyor.

Gelecek günlerde firma, daha bir fazlaca firmaya pokestop veya gym satarak lokasyon bazlı pazarlamayı ve oyun deneyimini geliştirmeyi hedefliyor.

Bunları da beğenebilirsin Yazarın diğer makaleleri