İçerik yazarları neden iyi derecede analytics bilgisine sahip olmalı?

Günümüz dünyasında gerçekten iyi bir içerik yazarı olmak istiyorsanız, web site dönüşümlerinde fark yaratmanız gerekiyor. Çünkü zekice oluşturulmuş bir landing page, bir ay içinde e-mail listenizi 2000-10.000 arasında büyütmenize yardımcı oluyor.

Dijitali yapılan her işi ölçümleyebildiğimiz için seviyoruz. Web site içerik yazarlığında da bu durum değişmiyor. Her şeyi ölçümlediğimiz gibi içeriklerimizi de ölçümlememiz gerekiyor. Bu nedenle artık içerik yazarlarının da odaklanması gereken bazı metrikler var.

İşte içerik yazarlarının odaklanması gereken metriklerden bazıları:

Oluşturduğunuz web sayfaları üzerinde A/B testi yapın

İnsanlar üzerinde etkili olabileceğini düşündüğünüz 2 farklı mesaj verin ve hangi mesajın insanlar üzerinde daha etkili olduğunu ölçün.

Daha Fazlası


1 26

Oluşturduğunuz içeriklerin sayfa görüntülenme sayılarının takibini yapın

Hangi içerik türlerinin daha çok okunduğunu ve hangi kategorilerde daha başarılı olduğunuzu görerek, bu içerik türlerine odaklanın.

Sosyal paylaşımların takibini yapın

Sosyal medyada en çok paylaşılan ve konuşulan içeriklerinizi belirleyin. İçeriğinizin sosyal medyada viral olarak büyümesini istiyorsanız, en çok paylaşılan içeriklere odaklanın.

Abonelerinize gönderdiğiniz e-mail pazarlama kampanyalarınızın başarısını ölçün

Yaptığınız email pazarlama kampanyalarında en çok tıklanan ve süre geçirilen email’leri belirleyin ve bir sonraki kampanyanızda da buna benzer mailing kampanyaları oluşturun.

Unutmayın, artık en iyi içerik yazan yazarlar en iyi değil. Yazılan yazıları iyi analiz eden ve bu yazılar üzerinden bir strateji belirleyerek daha çok okunmayı sağlayan yazarlar en iyileri oluşturuyor.

Bunları da beğenebilirsin Yazarın diğer makaleleri