WordPress Gelişmiş İstatistik Eklentisi

Sponsorlu Bağlantılar:

Bu kodlar sitemizin her bir sayfasında görüneceğinden sayaç sitesine belki binlerce dofollow link vermiş oluruz. Buda SEO açısından oldukça zararlı bir durumdur. Bir çok sayaç hizmeti sunan site linksiz sayaç eklmek için ücret ödemenizi ister. Bunların dışında gelişmiş istatistikler sunabilen Google Analytics ve Yandex Metrica vardır bunlar siteden link çıkışı sağlamazlar fakat özellikle de Google Analytics raporları anlık olarak değil gece 00: 00 ‘da görmemize izin verir. Biz ise anlık olarak ücretsiz ve seri bir şekilde gelen ziyarretçi sayısını , nerden geldiğini , hangi kelimeden arama yaparak sitemize ulaştığını , sitemizde kaç dakika kaldığını , dğer domografik istatistikleri ve hangi tarayıcıyı – hangi işletim sistemini kullandığını merak ederiz.. Şimdi dikkatle okuyun. Bunların hepsini herhangi bir link çıkışı olmadan ve drek wordpress admin panelinde çok gelişmiş istatistik sunan wordpress istatistik eklentisi (wordpress statistic) tanıtacağım.

Sponsorlu Bağlantılar:

Aşağıda vereceğim eklentinin sayfasından alınan screen’lerdir ingilizce olmasına aldanmayın eklentinin türkçe desteği vardır ve çeviri %100 oranındadır. WordPress istatistik eklentisi çok sık kendini güncelleyerek yeni özellikler eklenmektedir.

Eklentinin son sürümünü buradan edinebilirsiniz. Şimdi resimlerle eklentiyi biraz inceleyelim dilerseniz.

1. Bu ekran istatistik eklentisinin ana ekranıdır. Tüm istatistiklerin özetini bu ekranda kullanıcıya sunar. Ekran özelleştirilebilir bir yapıya sahiptir. Widget’leri istediğiniz gibi sürekle bırak ajax alt yapısıyla istediğiniz yere taşıyabilirsiniz.

Aşağıda vereceğim eklentinin sayfa

Detaylı istatistik sayfalarını ele alalım;

2.Aşağudaki ekran ise size son ziyaretçileri detaylı bir şekilde gösterir.

son-ziyaretciler analiz

3.Tekil ve çoğul hitlerinizi günlere, aylara ve yıllara göre grafik üzerinde görmenize olanak verir.

istatistik-grafikddd

4.Google , Yahoo, Yandex, Bing gibi arama motorların da , ziyaretçilerin hangi kelimeler arayarak sitenize geldiklerini gösterir.

google-aranan- en çokkelimeler

5.Buradada arama motoru istatistiği grafiğini görüyorsunuz.

arama-motoru-istatistik-grafigi webduzzi

6.Diğer bazı istatistik raporları

istatistik-optimizasyon-sayfasi webduzzi.com

ziyaretci-referans-istatistigi eklentisi

WordPress statistic eklentisi gördüğünüz üzre çok gelişmiş istatistikler sunmaktadır. Ve yönetimi admin panelinden olduğundan oldukça kullanışlı ve kolaydır. Başka bir wordpress eklenti tanıtımında görüşmek üzre.

Daha Fazlası


1 15

Google Aramaları:

  • wordpress istatistik eklentisi
  • pdr istatistik wordpress
  • wordpress site istatistikleri
  • wp istatistik

Bunları da beğenebilirsin Yazarın diğer makaleleri