WordPress Gelişmiş Anket Eklentisi

Öncelikle wordpress anket eklentlerinin kullanım amacı nedir, websitelerine ne gibi yararlar sağlarlar bunlara bakalım. Anketi gündem ile ilgili konularda web sitenizin kullanıcıları aracılığı ile kamu oyu araştırması yapmış olursunuz. Kullanıcılarla etkileşim halinde olursunuz. Sitenize geri dönüş sayısı artar. Buda sitenizi daha iyi yerlere getirmek için iyi bir yöntemdir. Gelişmiş , çok kullanılan ve bana göre en iyi  wordpress anket eklentisi olan wp-polls anketle ilgili bütün istediklerinizi karşılayacak nitelikte bir eklentidir. Eklenti bir kaç adımda türkçeye çevrilerek rahat bir kullanım sağlamaktadır.

WordPress anket eklentisini indirmek için https://wordpress.org/plugins/wp-polls/ bu linke tıklayıp indirebilirsiniz. Daha sonra wp-content/plugins içine çıkardığınız dosyaları ftp aracılığı ile atmalısınız veya wordpress admin panelinde yeni eklenti >> Wp-Polls diye aratarak kurabilirsniz. Eklenti kurulduğunda ingilizce olarak kurulacaktır fakat kolayca türkçeye çevirme adımlarını tamamlayalım.

Wp-Pools Türkçeleştirmek İçin:

https://plugins.trac.wordpress.org/browser/wp-polls/i18n/ bu adrese girerek tr_TR.po ve tr_TR.mo dosyalarını bilgisayarınıza indirin.

Daha sonra plugins klasöründe Wp-Polls eklentisinin ana dizinine indirdiğiniz dosyaları ftp aracılığı ile yükleyin.

WordPress admin panelinizi yenileyin eklentinin artık türkçe olduğunu göreceksiniz.

Sponsor Bağlantılar:

WordPress Anket eklentisi WP-POLLS’u tanıttık. Anlamadığınız yada yapamadığınız bir şey olursa yorum bölümünden yazınız. yardımcı olalım.

Daha Fazlası


1 15

Google Aramaları:

  • wordpress anket eklentisi
  • wordpress anket
  • wordpress için anket
  • wp türkçe anket eklentisi

Bunları da beğenebilirsin Yazarın diğer makaleleri