Google Adsense Onayı Almanız İçin Yapmanız Gerekenler

Adsense Onayı İçin Yöntemler

Daha Fazlası


1 29
  • Adsenseye başvurmadan önce web sitenizin en az iki hafta veya en az günlük 100 tekil hite ulaşmasını beklemenizi öneriyorum. Bu sizin tıklama başı ücretlerinizi artıracaktır.
  • Web sitenizde başlangıçta en az 10-15 adet tamamen özgün makaleler olsun.
  • Göze hoş gelen kullanışlı bir tasarım seçin.
  • Bunlar hazırsa geliyorum en etkili yönteme bu maddeyi dikkatlice okuyunuz. Yazılarınızın ana sayfada ki görünür kısmı olan excerpt değerini en az 700 yapın. Dediğim gibi iç sayfalardan çok Anasayfanız en önemlisi. (Yetersiz içerik reddi alan arkadaşlar için söylüyorum.)
  • Anasayfada çok fazla tekrar ede içerik bulunmasın. Örnekle açıklayalım . diyelim ki son yazılar widgeti var , Son yorumlar widgeti var ve zaten birde son yazıların gözüktüğü ana content var bir makaleniz bunların hepsinde aynı anda gözükebilir. Bunun için gerekli ayarları yapıp tekrarı azaltın.
  • Websitenizde veya blogunuzda kullandığınız resimlerin herbirini ayrı ayrı düzenleyin. Hepsinin bir title=”” bir alt=”” değeri olsun. Böylece resimleri özgünleştirmiş olacaksınız.
  • Başvuruda gerçek kimlik bilgilerinizi kullanarak başvurduktan sonra 1.onayı geçtiniz diyelim. Google Adsense sizden web sitenize bir reklam koymanızı ve onaylanana kadar gözükmeyeceğini söyleyecektir. Reklamı sitenizin en görünür ve çarpıcı yeri olan header (kafa bölümü) ‘a koyun. Zaten gözükmeyecek reklam çirkin bir görüntü olmaz. Onay geldikten sonra istediğiniz gibi değiştirirsiniz.
  • Şimdi yapmanız gereken ikinci onayı sabırla beklemek . İkinci onay 1 saatte olabildiği gibi 3-4 gün hatta google’ın dediğine göre 1 hafta sürebiliyormuş. Ama ben hiç bir hafta sürdüğünü görmedim. Muhtemelen iki günde cevap gelecektir.

Önemli NOT  Google her nedense bu sıralar adsense için başvuranlara mail göndermeyi unutuyor Bu yüzden adsense’yi manuel olarak sürekli kontrol edin ki işlemleriniz uzamasın.

Bunları da beğenebilirsin Yazarın diğer makaleleri