Başarınızda Size Yol Göstericek 10 Blog İstatistiği

Ziyaretçilerinizin %80’i Yeni

Hergün blogunuzu ziyaret eden kullanıcıların ortalama olarak %80’inin blogunuzu ilk kez ziyaret eden kullanıcılar olduğunu biliyormuydunuz? Bu ziyaretçilerin blogunuzu tekrar ziyaret etmesi için fırsatlar oluşturun. E-posta listeleri oluşturabilir yada sosyal medya sayfa ve grublarınıza ziyaretçilerinizi katılmaya teşvik edebilirsiniz.

4 Kat Fazla Ziyaretçi

Düzenli olarak bloguna içerik gönderen blogların güncel olmayan bloglardan tam 4 kat daha fazla trafik aldığını biliyormuydunuz? Özellikle hergün 1 kez yeni içerik girişi yapan blogların trafikleri kısa sürede büyük artış gösteriyor. Düzenli şekilde aksatmadan blogunuza içerik göndermeyi ihmal etmeyin.

%53 Daha Fazla Trafik

Yeni açılan bir blog 50+ içerik gönderimi yaptıktan sonra trafik değerlerinde %53 artış oluyor, bu rakam arttıkça trafikte buna ortantılı olarak yükseliyor.

Uzun Yazılar Trafik Sağlıyor

1000 ve üzeri kelime sayısına sahip yazılar blogların trafiğini artırıyor. Makalelerinizi yazarken 1000 kelimenin altında tutmamaya çalışın.

Sosyal Medya Paylaşımları Blog Trafiğini En Az %40 Artırıyor

Daha Fazlası


1 26

Sosyal medya’yı etkili kullanan ve içeriklerini sosyal medya’da paylaşan blogların trafiği diğerlerine göre %40 artış gösteriyor. Yazılarınızı ziyaretçileriniz tarafından paylaşılabilmesini kolaylaştırın, sosyal medya paylaşım ikonlarını mutlaka kullanın.

Pazartesi Aksiyon Gününüz

Blogların en çok ziyaret edildiği ve okunduğu gün Pazartesi günleridir. Buna uygun olarak pazartesi günlerini etkili kullanın.

Sosyal Paylaşım Günü Perşembe

Sosyal medya’da en çok paylaşımın olduğu günler ise Perşembe günleridir. Perşembe günü mutlaka sosyal medya’da yerinizi alın ve içeriklerinizi paylaşmayı ihmal etmeyin.

Makaleler, Reklamları Ezip Geçiyor!

Araştırmalara göre insanlar reklamlardan çok, makaleleri önemsiyor. Bir ürün yada hizmet alımına çoğu zaman makaleler referans oluyor. Reklamlar yerine blogunuzda özgün makalelere yer verin, insanları yazılarınız ile yönlendirin.

Günlük İçerik, Haftalık İçeriği 4’e Katlıyor

Hergün 1 yeni içerik girişi yapan bloglar, haftada 1 kez içerik girişi yapan bloglara göre tam 4 kat fazla trafik alıyor. Mümkünse blogunuza hergün 1 içerik girmeye özen gösterin.

Yazar Değil Yazarlar!

Bir çok insan birkaç yazarın paylaşımda bulunduğu blogları, tek 1 yazarın yazdığı bloglara göre daha verimli ve güvenilir buluyor. Farklı perspektiflere sahip kalemlerden çıkan farklı içeriklerin yayınlandığı bloglara ilgi daha fazla.

Bunları da beğenebilirsin Yazarın diğer makaleleri