Kariyer Yapmaya Öğrenciyken Başlayın

İş dünyasına atılmak için illa öğrencilik hayatını sonlandırmayı beklemek gerekmiyor. Öğrencilik hayatı devam ederken iş hayatından deneyimler kazanmaya başlamak hatta çok daha iyi olmaktadır. Çünkü firmalar çalışan alacakları zaman iş ilanlarında “deneyimli” olması gerektiğini özellikle belirtmektedirler. Ancak yeni mezun olmuş birinin deneyimli olması gibi bir ihtimal olmamaktadır. Bu nedenle kariyere başlama aşamasında birçok kişi sıkıntı çekmektedir.

Öğrencilik hayatı devam ederken de firmalarda iş bulmak da kolay değildir. Devam eden öğrenim süreci nedeniyle öğrencinin işine ayıracağı zaman da kısıtlı olmaktadır. Ancak EY sayesinde bu sorunun üstesinden de kolayca gelebilirsiniz. Okuduğunuz bölüm ile ilgili bir iş bulamasanız bile EY size kendinizi geliştirmeniz ve CV’nize eklemeniz için birçok seminer ve etkinlik hizmeti sunmaktadır. Katılacağınız grup etkinlikleri, vaka çalışmaları, kişisel gelişim eğitimleri, şirket ziyaretleri ve yarışmaları sayesinde kariyer fırsatları seçeneklerinizi daha da arttırabileceksiniz.

Daha Fazlası


1 44

EY sayesinde Türkiye’deki farklı sektördeki çalışma ortamlarına daha rahat ulaşabilirsiniz. Kendi bünyesinde de çalışma fırsatları sunan EY özellikle bağımsız denetim, danışmanlık, kurumsal finansman ve vergi bölümlerinde öğrencilere çalışma imkânı sunuyor. Aynı zamanda danışmanlık hizmeti olarak verdiği konularda da öğrencilere iş imkânı sunmaktan geri kalmıyor.

Danışmanlık hizmeti, firmaların her bölümüne el atan bir düzenleme sürecin kapsadığı için EY olarak öğrencilere bu bölümler içerisinde de çalışma olanakları yaratılmaktadır. Bu bölümler incelenecek olursa iş fırsatı yelpazesi de artmaktadır. İnsan kaynakları, pazarlama, kurumsal iletişim, finans, idari işler ve iş geliştirme alanları da öğrencilere EY tarafından çalışma imkânı sunulan alanlardır.

Öğrenciyken çalışma hayatına katılmak her zaman kişinin gelişimi için daha uygun olmaktadır. Böylece okulda görülen teknik eğitimin yanı sıra sahada da uygulama fırsatı sunan öğrenciler, öğrendiklerinin iş hayatında nasıl uygulandığına dair de fikir sahibi olabilmektedirler. Bu sayede yeni mezun olsalar bile başvurdukları işlerde tam olarak ne yapacaklarını bildiklerinden kendilerine güvenleri de daha fazla olmaktadır. İşe alım sürecinde işi bilmek ne kadar önemliyse kişinin kendine güveninin olması da bir o kadar önemlidir. Güven de bilgi ile beraber kazanılmaktadır.

Bunları da beğenebilirsin Yazarın diğer makaleleri