Gigabyte GeForce GTX 1080 Extreme Gaming İnceleme

Gigabyte GeForce GTX 1080 Extreme Gaming Premium Pack dikkat çekici derecede büyük bir paket olarak karşımıza çıkıyor. Tayvanlı şirketin GTX 1080 modelleri içerisinde üst düzey olan Extreme Gaming modeli, VR Link gibi özel kutu içerikleri ile Premium Pack olarak satışa sunuluyor.

İnceleme videomuzda Nvidia GeForce GTX 1080 FE’den çok daha yüksek frekanslarda çalışan ve özel bir soğutma sistemine sahip olan Extreme Gaming modelinin donanım, yazılım özelliklerine, performansına ve detaylarına yakından bakıyoruz. İyi seyirler dileriz…

Sonuç itibariyle Gigabyte GeForce GTX 1080 Extreme Gaming Premium Pack, GTX 1080 almak ve kullanmak isteyen oyuncular için üst seviye bir seçim. Standart GTX 1080’den varsayılan olarak daha yüksek frekanslar, çok güçlü bir soğutma, sağlam güç beslemesi ile gelen bu kartlar, iyi GPU çekirdeklerinden üretilmiş.

Daha Fazlası


1 24

900 Serisindeki kadar güçlü olmayan hafif bobin gürültüsüne hem Founder’s Edition, hem iş ortağı üretimlerinde rastlanıyor. Testimizde çok dikkatli dinleyerek tespit ettik ancak 200 FPS ile Doom oynarken bile rahatsız edici seviyede değildi.

Gigabyte GeForce GTX 1080 Extreme Gaming kalın yapısına karşın pek çok kasaya uzunluk olarak rahatlıkla sığıyor. Bu, üçüncü fanı araya yerleştiren Windforce soğutma sisteminin bir başarısı. Özellikle kasa değiştirmeden üç fanlı soğutma isteyenler, sessiz ve serin bir şekilde yüksek performanstan yararlanabiliyor.

VR Link, HTC Vive gibi VR kullanmak isteyenler için çekici ve ekran kartının Dual Link DVI haricinde 3 DP, 1 HDMI ya da 3 HDMI 1 DP şeklinde kullanılabilmesi belirli çoklu monitör kurulumuna sahip kullanıcılar için kritik. Bu çok ayırt edici ve önemli bir artı özellik. Dual Link DVI kurulumunu Nvidia gerekli yamaları yapana kadar ise hiç bir GTX 1080 modelinde tavsiye etmiyoruz: Devir DP ve HDMI devri; ileride HDR için de hazırsınız, bugün H.265 ve 12 Bit paneller için de hazırsınız.

Kutu içeriğinden çıkan HB SLI köprüsü yaygın bulunmuyor bu açıdan kıymetli. Fare altlığı ve bileklik de gayet güzel içerikler. Sonuç itibariyle Gigabyte GeForce GTX 1080 Extreme Gaming Premium Pack hem performansı, hem de ek getirileri ile üst seviye GTX 1080’de çok iyi bir tercih.

Bunları da beğenebilirsin Yazarın diğer makaleleri