Steelseries Siberia 350 Oyuncu Kulaklığı İnceleme

İncelediğimiz Siberia 350 modeli DTS Headphone X ile 7.1 Surrounddesteği ile dikkat çekiyor. Steelseries oyuncu kulaklıkları ailesi olan Siberia’nın birbirinden farklı pek çok modeli var.

Siberia 350 tasarım olarak Siberia 200 modelini andırmasına karşın DTS’nin yanında Memory Foam yani hafıza köpüğü gibi önemli farkları var.  Doğrudan USB ile bağlanan, ışıklandırmalı ve yazılım kontrollü modelin, aile içerisinde kendisini ayıran pek çok yönü mevcut.

Tasarım, ses ve kayıt kalitesi, ergonomi, yazılım ve kullanım noktalarını inceleme videomuzda bulabilir; zaman çizelgesi ile kolayca merak ettiğiniz bölümlere bakabilirsiniz. İyi seyirler dileriz.

Artılar: Rahatlık, tasarım, RGB aydınlatma, malzeme kalitesi, kaliteli sürücüler, standartların üzerinde mikrofon ses seviyesi, kullanım kolaylığı, yazılım desteği, DTS Headphone X etkili.
Eksiler: Kulaklık altında kafa yapısına göre açıklık olabiliyor, mikrofonda dış sesler de kayda alınıyor.
Steelseries Siberia 350 oyuncu kulaklıkları kullanımı çok kolay, tasarımı çok temiz ve özellikle PC oyuncuları için tasarlanmış bir set. Kablo boyutundan kulaklıkların uzun süre kullanılabilmesini sağlayan ergonomik özelliklere kadar odak hep masaüstü ya da dizüstü bilgisayarlar.

Daha Fazlası


1 19

USB üzerinden bağlandığı için telefonumuzda kullanamasak da bilgisayara taktığımızda bu sayede DTS Headphone X teknolojisinden yararlanıp, Steelseries Engine 3 üzerinden sesi ve ışıklandırmayı kontrol edebiliyoruz. Ayarlar basit ve anında etkinleşiyor, ışıklandırma ve GameSense de işe eğlence katıyor.

Mikrofon daha önce incelediğimiz pek çok modelden daha yüksek ses kaydediyor. Kullanımı kolay ve pek çok mikrofonun aksine mikrofon ile ağzınız arasındaki mesafe biraz uzak olsa da ses kaydında hiç zorlanmıyor. Özellikle takım konuşmaları için mükemmel, profesyonel yaka mikrofonu ya da stüdyo mikrofonu ile kıyaslanmasa da pek çok kullanıcının işini fazlasıyla görecektir.

Siberia 350 kulaklıkların ses ayarları farklı ekolayzır seçenekleriyle değiştirilebiliyor. Ancak ses karakterinin tasarım odağında bilgisayar oyunlar var ve kullanırken bunu anlıyorsunuz.

Çok farklı türlerde müziklerle denedik, aşırı bir Bass sunmuyor, ses oldukça berrak ve dengeli. Bu karakter kendisini özellikle oyunlarda çok iyi gösteriyor.Stereo modunda bile çok iyi materyal, mesafe algısı ve oyun alanına hakimiyet var. DTS açık oyun deneyiminde ise çevresel sesin detayları oldukça üst seviyede; yükseklik farkı gibi üç boyutlu konum tespitinde çok daha hassas oluyor.

Uzun süreli oyunlar için tavsiye edebileceğimiz, PC odaklı, şık ve kaliteli bir kulaklık. Türkiye’de internet üzerinde 500 TL altı farklı fiyatlar ile bulmak mümkün ve hem Stereo, hem 7.1 Surround performansıyla fiyatını hakediyor.

Bunları da beğenebilirsin Yazarın diğer makaleleri