Microsoft Surface Pro 4’ü İnceliyoruz

Microsoft Surface Pro 4, 12,3 inçlik ekran köşegen boyutu ile, iPad’den çok az daha ufak. Fakat Apple tablet gibi, o da klavyesinin ve dokunmatik kaleminin (ikisi de ürünle birlikte tedarik ediliyor) ve güçlü işlemcisinin standart bir laptop’a alternatif oluşturmasını umut ediyor. Bu anlamda, Microsoft uygun bir malzeme seçimi yapmış: Etkileyici bir skor elde edebilen tablet, bunu 256 GB’lık Flash hafızasına ve standart bağlantılardan oluşan arabirim paletine borçlu (bir kart okuyucu dahil). Apple bu anlamda biraz yetersiz kalıyor, özellikle de bağlantı türü açısından sunduğu kısıtlı seçenekler yüzünden (fakat Apple LTE özelliğine sahip).

-surface-pro-4 fiyatı

İki rakibin de kamerası aynı seviyede: İkisinin de sekiz megapiksellik kameraları var ve bunların görüntü kalitesi de ortalama seviyede. Microsoft sistemine yepyeni bir Skylake nesline ait Intel Core i5 işlemci güç veriyor ve işletim sistemi Windows 10 Pro 64 bit olarak belirlenmiş. Bu bileşim takılmasız ve neredeyse mükemmel bir kullanıcı deneyimini sağlıyor; ayrıca 8 GB RAM ve sağlam klavyesi de dikkat çeken diğer özellikleri. Selefi Surface Pro 3 ile kıyaslanırsa, ergonomisi ciddi derecede iyileştirilmiş. Önceki Surface versiyonlarında olduğu gibi, cihazda Windows Hello adı altında kullanılan biyometik tanımlama özelliği mevcut.

Ekranını özellikle incelemek gerekli: Görüntü boyutu (3:2) ve çözünürlük (2736×1824 piksel) sıra dışı olsa da, bu durum Win10 ve Office dokümanları için çok ideal. Daha da ötesinde, 267 ppi’lik yüksek piksel yoğunluğu iPad ile aynı değerde. Parlaklık seviyesi ise daha da yüksek (372 yerine 409 cd/m2). İki cihazın da ortalama bir kontrast oranı var. Fakat Surface’ın görsel izlenimi gerçekten mükemmel. Görüntüde renkler çok net ve temiz- eksik olarak sadece yansıtma önleyici bir kaplama söylenebilir.

Microsoft Surface Pro 4' özellikleri

 

iPad gibi, Surface Pro 4 te çok rahat taşınabilir değil: Kendisinden daha büyük iPad’den biraz daha ağır, ağırlığı 796 gram. Üstelik çalışma ömrü 5,5 saatin biraz üzerinde; bu alanda bir gelişme göstermesi gerekiyor, her ne kadar diğer ekranını iyi bulduğumuz XL tabletler de bu anlamda tatmin etmekten uzak değerlere sahip olsalar da.

Apple’ın iPad’inde olduğu gibi, yüksek fiyatı (1400€ civarında) laptop kullanıcılarının Surface’e geçmelerini biraz zorlaştırıyor. Fakat genel anlamda cihazın katma değeri olan iyi bir tablet olduğu söylenebilir.

Microsoft Surface Pro 4 Teknik Özellikleri

Ürün Modeli Microsoft Surface Pro 4
Ürün Türü Notebook
Üretici Microsoft
Firma Microsoft (212) 258 59 98

Teknik Detaylar

Daha Fazlası


1 22
  • Ekran12.3 inç (2736×1824)
  • İşlemciIntel Core i5- 6300U
  • İşletim SistemiWindows 10 Pro
  • Depolama256GB
  • Bellek8 GB
  • Pil Ömrü5.5 saat
  • BağlantılarUSB 3.0, 802.11ac, Bluetooth, mini DisplayPort
  • Boyutlar29.1 x 20 x 0.8 cm
  • Ağırlık756 gr.

Microsoft Surface Pro 4 Test Videosu

Bunları da beğenebilirsin Yazarın diğer makaleleri