Google Haritalar Yeni Güncelleme İle Kullanıcılarına Özgürlük Getiriyor

Konum uygulamaları aralarında en büyük vede  güvenirliğe sahip olan Google Haritalar, aldığı yepyeni güncelleme ile kullanıcılarına bağımsızlık tanıyor…

Teknoloji devi Google aracılığıyla geliştirilen ve her geçen sene hepten yükselen Google Haritalar, şimdilerde alacağı yepyeni güncelleme ile bilgi konusu olmuş bulunmakta. Taşınabilir uygulamalar aralarında en büyük vede tek yere sahip olan aplikasyon, şimdiye kadar daha bir sürü kullanılabilirlik konusuna karşı yeniliklere kavuşuyordu.

Daha Fazlası


1 29

Fakat uygulamayı geliştirmeye ve daha sıkı seviyeye ulaştırmayı sürdüren Google, yayımlayacağı yepyeni güncelleme ile beraber bu defa kullanıcılara daha çok alan tanıyacak. Bilhassa bağımsızlık konusuna yöneldiğini söyleyebileceğimiz şirketin yayımlayacak olan bu güncelleme, Haritalar uygulamasını bellek kartı üst kısmına kaydederek telefon üstünde alan açmaya imkân tanımaktadır. Başka Bir Deyişle bir nevi yepyeni güncellemenin SD kart desteğini eşliğinde getirdiğini söyleyebiliriz.

Çevrimdışı Bir Biçimde Kullanılabiliyor

Henüz bütün kullanıcılara ulaşmayan 9.31 sürüm numaralı yepyeni güncelleme, Google Haritalar uygulamasını SD karta yükleyerek çevrimdışı tek biçimde kullanmayı olası kılmakta. Bu sayede edevat içinde çok kapsamlı alan kaplayan haritalar ve farklı parçaları bellek kartına taşıyarak sahadan tasarruf sağlamanız olası.

Çok Yakında Evrensel Kullanım Alanına Sunulacak
Şu anda minik çaplı bir kitle amaçlı görücüye çıkmış olan yepyeni güncelleme, bir nevi denenme zamanı içinde. Bu zaman çizelgesini meselesiz ve hatasız 1 biçimde tamamladıktan daha sonra yayımlanacak olan yepyeni sürüm, bütün kullanıcılara ulaşacaktır. Google artık yepyeni sürümü ne zaman yayımlayacağını açıklamadı.

Bunları da beğenebilirsin Yazarın diğer makaleleri