Lenovo Yoga Tablet Inceleme Yoga Tablet 8 Ve Yoga Tablet 10

Çinli Elektronik devi Lenovo’ nın tablet sahasındaki üretimleri süratle devam etmektedir. Yoga serisiyle esasında lenovo tablet kullanıcılarının kafasını hayli karıştırmış benzeri yaşanıyor. Zira tablet imalatında lider üretici şirketlerin ürettiği tabletlerde mevcut olmayan nitelikleri Yoga serisine entegre eden Lenovo hakikaten bu alakayı hakettiğini gösteriyor.

Ağustos 2011 ‘ de ilanlan önce tableti Lenovo ThinkPad ile tablet üretimine başlayan Çinli elektronik devi, bu meydanda son zamanlarda hayli gösterişli analiz eder çıkarmaya devam edeceğe benziyor. Hemen gelin beraber Lenovo Yoga Tablet serisini mercek altına alalım.

Lenovo Yoga Tablet inceleme ve Teknik Özellikleri

Daha Fazlası


1 22

Öncelikle belirtelim, Lenovo Yoga serisinde ekran boyutu olarak 8 inc ve 10.1 inc’ lik ekran boyutları sizlere sunuluyor. İki boyutta da çoklu dokunmatik 1280 * 800 çözünürlükte HD ekran kullanılmış. IPS panel ile epeyce parlak değerlere sahip meydana geldiğini belirtmeden geçmeyelim.

Lenovo bu tabletlerde işlemci olarak MT8125 ve MT8389 koduyla üretilen 4 çekirdekli ve 1,iki GHz saat frekansına sahip donanımı kullanmış. Bu işlemci ile pekçok işleminizi kolaylıkla yapabilirsiniz. Fakat çok yüklü çözünürlük değerlerine sahip (1080p vb.) ve akıcı sahnelere gereksinim duyan ve performans gerektiren oyunlarda sorun yaşayabilirsiniz. Fakat bahsettiğim benzeri onun haricindeki bütün işlemlerinizi, üstelik 1080p başka bir deyişle Full HD videolarınızı kolaylıkla bu işlemci yardımıyla takip edebilirsiniz.
yoga-table2-asfa900x506

Yoga 8 ile 16 Yoga 10 ile 18 Saat kesintisiz İnternet

Bu tabletin bana yönelik en uyarı cazip özelliklerinden birisi pil değeri. Zira bugüne civarı görülmemiş tek değerle sizlerin karşısına çıkıyor. Lenovo Yoga Tablet 8 ile tam 16 saat web keyfini yaşayabilirken, Yoga Tablet 10 ile 18 saat web keyfini sürdürebiliyorsunuz. Bu değerleri imkanı sunan 8 inclik Yoga da 6000 mAh’lik pil iken, 10.1 inclik Yoga da 9000 mAh ‘ lik pil meydana geldiğini anında belirtelim. Fakat 9000 mAh’lik pilin tam anlamıyla şarj olması 5 saatinizi alabilir. Bu kıymetler hakikaten tek tablet amaçlı şuana civarı üretilmiş maksimum kımetli pillerden birisi benzeri yaşanıyor. Bununla Birlikte 9000 mAh ‘lik tek bataryayı tabletin silindir kısmına sığdırmayı da başarmışlar. Bu sayede dizayn olarak da bu büyüklükteki pilin en güzel bölüme yerleştirildiği de görülebiliyor. Yalnızca bu özellik dahi sizin tek Yoga’ ya sahip olmanıza ne sebeple meydana gelen tek özellik benzeri görünebilir.

yoga-tabletasfasf3

Bellek dair bir GB DDR2 bellekle gündelik yapılabilecek pekçok işin yanısıra, menüler arasındaki geçişlerinde nihai derece problemsiz süregeldiğini belirtelim. Fakat sonraki senelerdeki uygulamaların ihtiyaçlarına yönelik bir GB hafıza eksik gelebilir. Yeniden de bu ölçüt son zamanlarda kullanılabilecek standart bir ölçüt benzeri yaşanıyor, ve web üzerindeki işlemlerinizi, multimedya işlemlerinizi kolaylıkla gerçekleştirebiliyorsunuz.

Ayrıca dahili depolama alanı olarak 16 GB ‘lık bir sahaya sahip meydana geldiğini, ve isterseniz 64 GB ‘lık MicroSD kart ile depolama alanınızı 80 GB ‘ a kadar yükseltebileceğinizi söyleyelim.

Tabletin isteğe ilişkili olarak 3G ve Wi-Fi alternatifleri şuanki. Çok çok başarılı olmasa da 5 MP ‘lik bir arka kameraya ve çok işlevsel olarak kullanılabilecek bir.6 MP’ lik de HD ön kameraya sahip olması sıkça web üzerinden görüntülü konuşma yapan bilişim kullanıcılarına sunulmuş bir özellik benzeri yaşanıyor.

Lenovo Yoga Tablet analiz (Yoga Tablet 8 ve Yoga Tablet 10)-Yatay Kullanım

Tasarım rengi olarak gümüş grisi kullanılmış ve çift hoparlör ile Dolby Digital Plus standırdını da üstünde barındırmış bu tablet ebat olarak da 10.1 ” amaçlı 261 mm x 180 mm ‘ye, 8 amaçlı için de 213 mm x 144 mm değerlerine sahip. Yeniden 8 inçlik modeli amaçlı 401 gr. ve 10.1 inçlik modeli amaçlı de 605 gr. ile çok sıkı ağırlık değerlerine sahip meydana geldiğini görebiliyorsunuz. Hele ki 6000 ve 9000 mAh’ lik pil değerlerini de işin içerisine katarsanız bu değerlerin ne kadar düşük meydana geldiğini görebilirsiniz.

Android 4.2 JellyBean ve çok gösterişli bir arayüze sahip. Lenovo Yoga Tablet analiz ‘sinde dikkatimizi en fazla tasarımı çekti. Bu sayede esasında artık hüküm evresinde olan kullanıcıları kendine çekiyor. Dizayn mananında akabinde da (Yoga) anlaşılacağı üzere, fotoğraflarda de gördüğünüz şekilleriyle ilginç konumlandırılma özelliklerine sahip tablet yeniden öbür modellere üstünlük sağlıyor. Açılabilen stand ya da apartıyla pekçok ilginç biçimde konumlandırıp uygulamalarınızı bu açılardaki konumlandırmaya yönelik kullanabilirsiniz. Silindir kısmından huzurlu bir biçimde tutup işlemlerinizi sürdürebilirsiniz. Stand yardımıyla yatay ve dikey olarak ilginç açılarda uygulamalarınızı sürdürebilirsiniz. Bununla Birlikte zeki bluetooth klavyesi ile çok gösterişli bir klavye seçeneği de sizlere sunulmuş. Fakat bunun amaçlı ayrı para ödemeniz gerekmektedir. Bu bağlamda kullanılabilirliği dair gerçekten çok gösterişli bir tasarıma sahip meydana geldiği söylenebilir.

Lenovo Yoga Tablet analiz (Yoga Tablet 8 ve Yoga Tablet 10)-Kullanılabilirlik

Tüm bu özelliklerdeki bir Lenovo Yoga Tablet 8 (Wi-Fi) amaçlı bu sabah bakımından aşağı yukarı 600-650 TL, Lenovo Yoga Tablet 10 amaçlı de aşağı yukarı 800-850 TL benzeri bir bedel ödemeniz gerekmektedir. Gerçekten bu özelliklerde ve bu boyutlarda bir tablet amaçlı bu maliyetler nihai derece uygun.

Bunları da beğenebilirsin Yazarın diğer makaleleri