İngilizce Konuşmanın Sırrı Sadece konusarakogren.com’da

İngilizce öğrenilmesi kolay bir dildir. Doğru yöntem ve metodlarla ingilizceyi çok rahat öğrenebilirsiniz. Bu kapsamda teorik bilgiler ve ezberlemeler yapılmalı ve de aynı zamanda ingilizcede sık kullanılan fiiller gibi konular ezberlenmelidir. İngilizcenin temelini fiiler oluşturur. Bu aslında her dil için gereklidir. Fiileri bildiğiniz anda derdinizi anlatabilme şansını yakalarsınız. Dil eğitimi alırken akıcı ve pratik konuşabilme aşamaları biraz uzun bir süreçtir. Kısa zamanda bu aşamaya gelmek zordur. Ancak, ingilizceyi öğrenmek isteyenler ilk olarak temel bilgileri alması gerekir. Bu kapsamda isimler, zamirler, fiiler ve belli zaman kalıpları mutlaka öğrenilmelidir. Genel olarak ezberci mantığı tavsiye etmiyoruz. Ancak, ilk etapta bazı temel gereksinimleri ezberlemek önemlidir. Bu nedenle, yukarıda da belirttiğimiz gibi ilk zamanlar kendi temelinizi oluşturmanız gerekir. Alt yapı her alanda çok değerlidir. İngilizce öğrenmek isteyenler içinde bu durum geçerlidir. Kelime ezberi bu aşamda yapılması gereken ilk işlem olacaktır. Kelime hazinenizi ne kadar çoğaltırsanız o kadar iyi olacaktır.

Daha Fazlası


1 44

Daha sonraki süreçlerde pratik yapmak ve konuşmak gerekir. Profesyonel destek almak ve bir dil kursundan yardım almak önemlidir. İngilizceyi öğrenmek isteyen herkes bunu yapmalıdır. Ülkemizde ve sürekli olarak Türkçe’nin konuşulduğu bu ortamda normal şartlarda ingilizce öğrenmek zordur. İnternet ve teknolojiyi kullanmanızı şiddetle tavsiye ediyoruz. Oluşturulan temel sonrası daha iyi seviyelere ulaşmak adına ingilizce pratik yapabileceğimiz siteler kullanılabilir. Bu sitelerde öğrenilen bilgiler geliştirilebilir ve tekrar yapılarak gelişim sağlanabilir. Bir ingilizce dil kursu tercih edilecekse, bu aşamda çok dikkatli olmakta fayda vardır. Farklı kurum ve kurslar bulunmaktadır. Eğitim kaliteleri ve metodları değişebilmektedir. Bu noktada, kendinize uygun olduğunu düşündüğünüz kurumları tercih etmeniz sizin faydanıza olacaktır. İngilizce kurslarında önem vermeniz gereken belli kriterler vardır. İngilizce kursunun kalitesi ve referansları çok önemlidir. Sınıf ortamları incelenmelidir. Kaçar kişilik sınıflarda eğitim verildiği araştırılmaldır. Mümkün olan en az sayıdaki sınıflar tercih edilmelidir. Bir öğretmenin 20 kişiyle ilgilenmesiyle, 5 kişiyle ilgilenmesi aynı olmayacaktır. Eğitim programının içeriği ve derslerin veriliş yöntemi çok önemlidir. Buda çok iyi analiz edilmelidir. Bunun dışında eğitmenin ingilizce konuşuyor ve Türkçe bilmiyor olması gerekir. Tüm bu kriterleri gözden geçirdikten sonra en doğru kurs tercihini yapmalısınız. Eğitim süreci boyunca kendi bireysel çalışmalarınıza da önem vermelisiniz. Sadece kursda aldığınız derslerle yetinmemeniz gerekir. Sürekli olarak tekrar yapılmalı, pratiğe dayalı çalışmalar yapılmalı ve her ortamda ingilizce konuşabilmek için gayret sarf edilmelidir.

Tüm çalışmalarınızın temelini konuşmaya dayalı oluşturmalısınız. Bu kapsamda konuşarak öğren yöntemini uygulayan ve tüm bilgileri bulabileceğiniz konusarakogren.com/kurumsal-ingilizce-egitimi.asp sayfasını ziyaret edebilirsiniz. Uzaktan ve online olarak verilen bu eğitimlerde öğrenci için birçok avantaj sunulmaktadır. Çok daha az zaman ve parayla online eğitim alabilir ve seviyenizi daha iyi yerlere taşıyabilirsiniz.

Bunları da beğenebilirsin Yazarın diğer makaleleri