Android Wipe Nasıl Kullanılır? Ne İşe Yarar

Daha Fazlası


1 59

Android Wipe Nedir, Ne işe Yarar,Nasıl Kullanılır?

Cihazınıza wipe işlemini yaptığınızda ana bellekte rastgele bir yitik olmaz, wipe işlemi cihazınızla yapmış olduğunuz diğer tüm işlemleri (iletiler, indirmeler, yüklemeler, bulma kayıtları, fotoğraflar, video klipler vb.) temizler, siler. Ek Olarak anlaşılır bir tabirle yapınak ayarlarına geriye dönersiniz. Bu esnada yazılımınız çalışmaya sürdürür.

Wipe işlemini inşa etmek amaçlı izleyeceğimiz muamele basamakları cihazların marka, modellerine yönelik değişimler gösterebilmektedir. Bu işlemi gerçekleştirmek amaçlı Android işletim sistemine girmeden Recovery’e girmemiz gerekmektedir. bu sırada Sonny marka cihazlarda Bootloader kilidi olduğu için Recovery’e girmek ihtimaller içinde olmuyor.

Android işletim sistemine haiz Samsung ve HTC marka cihazlarda wipe işlemi yapmamıza hiç bir engel yok. HTC’de Power tuşu ses tuşunu bununla birlikte birden fazlaca saniye matbu bulundurarak menüye giriyor. Oradan da Recovery’i seçiyoruz.

Samsung marka cihazlarda Home, Power ve ses açma tuşuna basarak girebiliriz. Recovery’e girdikten ayrıca sonrasında karşımıza Wipe Data/Factory reset işlemi menfaat. Bu işlemden ayrıca sonrasında Wipe cashe işlemini inşa ederek Androidde Wipe işlemini bitirmiş oluruz.

Bunları da beğenebilirsin Yazarın diğer makaleleri