Milyarder Buffett’ten Apple Atağı

Geçen yıl pay maliyetleri yüzde 30 ölçüde kaybeden bilişim devi Apple’ın 9,81 milyon payi, dünyanın en zenginleri aralarında yer alan Warren Buffett’in oldu.

Daha Fazlası


1 7

AMERIKA BIRLEŞIK DEVLETLERI’li milyarder yatırımcı Warren Buffett’in, bir milyar dolarlık Apple payi satın aldığı açıklandı.Buffett’in mevduat şirketi olan Berkshire Hathaway bu satın almayla, Apple’daki 56. en kocaman yatırımcı konumuna geldi.
Teknoloji hisselerine mevduat yapmayı birçok tercih etmeyen 85 yaşlarındaki Buffett’în Apple’dan pay almış olması, firmanın prestiji tarafından mühim görülüyor.Açıklamanın sonrasında Apple hisseleri bugünü yüzde 3.7’lik artışla kapatarak 93,88 dolara yükseldi.
Apple iPhone satışlarındaki düşüş sebebiyle 2016 seneyin 2. çeyreğinde gelirlerinin yüzde 13 düşüş gösterdiğini açıklamıştı.Nisan ayı nihayetinde milyarder yatırımcı Carl Icahn, Apple’daki 53 milyon payının tümünü tahmini 2 milyar dolara satmıştı.

Milyarder yatırımcı Apple paylarını elden çıkardı

Dünyanın en kımetli şirketlerinden Apple, geçtiğimiz hafta azda olsa bu ünvanı Google’ın çatı şirketi Alphabet’e kaptırmıştı.
Yatırımcılar iPhone satışları düşmüş olsa da Apple’ın “perde arkasında” denetim ve ürün geliştirmeye aynı ritimde devam ettiğini, bu ürünler indirilmeye çıkınca firmanın değerinin de yine artacağını bildiriyor.

Bunları da beğenebilirsin Yazarın diğer makaleleri