Android Mesajları Nasıl Yedeklenir

Telefon iletilerini kaydetme
Telefondaki iletileri bilgisayara kaydetme
Android telefonunuzu değiştirmeniz gerekebilir. Android telefonunuzu yepyeni bir tane telefon aldığınızda Android telefonunuzdaki kayıtlı iletileri (SMS) yedeklemeniz gerekebilir veya yepyeni Android telefona aktarmanız gerekebilir.

Android telefon üstünde kısa mesaj “SMS” yedekleme ne türlü yapılabileceğini resimli olarak anlatalım.

Daha Fazlası


1 59

Android Mesajları Nasıl Yedeklenir?

Android telefonlarda kısa mesaj yedekleme ve geriye yükleme işlemleri amaçlı SMS Backup & Restore isimli uygulamayı bedava olarak indirin.

Sms Kaydetme Programı İndir

SMS Backup & Restore uygulaması SMS ve MMS mesajlarınızı bellek kartınıza, tabletinize, dış hardiskinize veya bilgisayarınıza yedekleyebiliyorsunuz.

SMS Backup & Restore uygulamayı indirme fotoğrafına tıklayın ve indirin ardından uygulamayı açın.
SMS Backup & Restore anne ekrana geldiğinizde mesajlarınızı yedeklemek amaçlı “Yedekle” tuşuna tıklayın.

android-sms-backup-webduzzi1

Yedekle tuşuna bastığınızda karşınıza iştirak eden ekranda sizlere hangi kısa mesaj türlerini yedekleyeceğinizi sualliyor ve kısa mesaj yedekleme dosyasının ismini yazınız. seçimlerinizi yaptıktan sonra “Tamam” tuşuna basınız. Sonrasında önümüzdeki adıma geçiniz.

android-sms-backupwebduzzi3

Bir sonraki gelen ekranada Evet tuşuna tıklayınız.

android-sms-backupwebduzzi5 ()

“Evet” tuşuna dokunduğunuzda iletileri yedekleme işlemi başlayacak ve kısa zamanda bitecektir. Yedekleme bitti ekranı geliyor olacak ve kapat diyerek iştirak eden hatırlatma ekranına tamam düğmesine tıklayın.

android-sms-backup webduzzi8

android-sms-backupwebduzzi 9

android-sms-backup webduzzi7

Mesaj Yedekleme işlemi bittiğinde mesajlarınız XML formatında kaydedilecektir. Yedekleme dosyalarına external_sd/SMSBackupRestore klasörü altından erişebilir veya kaydettiğiniz adrese gidebilirsiniz.

Android Mesajları Geriye Yükleme Nasıl Yapılır?

SMS Backup & Restore Yedeklediğiniz mesajlarınızı format attığınız veya yepyeni telefonunuza mesajlarınızı doldurmak amaçlı yeniden SMS Backup & Restore uygulaması indirin.

SMS Backup & Restore uygulamasını açın ve anne ekrandaki “Geri Yükle” tuşuna tıklayın.

android-sms-backupwebduzzi10

Geri yükle tuşuna tıkladığınızda tek ardından iştirak eden ekranda yedekleme yaptığınız iletiler geliyor olacak veya kaydettiğiniz PC veya dış diske gidin ve seçin. SMS Backup & Restore yedekleme yaptığınız iletileri seçtikten sonraki ekranda “Restore MMS messages” seçin. Sonra alttaki “Restore All Messages” seçeneği seçili tamam butonuna tıklayın.

webduzzi sms yedekleme

Tamam butonuna bastıktan sonra Mesajlarınızı geri yükleme başlayacaktır. Mesajları geri yükleme bittince geri yükleme tamamlandı hatırlatma ekranına kapat düğmesine tıklayınız. Son işlem olarak hatırlatma ekranına tamam butonuna tıklayınız.

sms yedekleme nasıl yapılır webduzzi

android-sms-backup-webduzzi14

İşte hepsi bukadar SMS Backup & Restore ile mesajlarınızı yeni yada format attığınız telefonunuza aktarmış olursunuz. Sorularınız için yada yardım için aşşağıda yorumlarda belirtebilirsiniz.

Sizce Faydalımı  SMS Backup & Restore Yedekleme Programı?

Bunları da beğenebilirsin Yazarın diğer makaleleri